OczyZnalazłem ją już bardzo dawno. Od razu przypadła mi do gustu. Początki były bardzo trudne, ale czułem „to coś”. Nie szukam innej, nie mam zamiaru jej zdradzać, wystarcza mi tylko ta jedyna w zupełności. Nigdy nie chciałem z niej zrezygnować i nigdy nie zrezygnowałem. Pozwala mi na bardzo wiele, nie ogranicza mnie. Mogę być z nią gdziekolwiek na świecie. Znam ją bardzo dobrze, ale ciągle się jej jeszcze uczę. Mam do niej wielki szacunek, dystans, pokorę. Miewamy trudniejsze momenty, ale jak to ze wszystkim – zawsze po burzy wychodzi słońce. Mogę o niej mówić 24h/dobę lub mogę o niej nie mówić wcale – jeśli kogoś to nie interesuje. Bardzo ją lubię, a nawet kocham. Myślę, że to związek do grobowej deski. Jest po prostu dla mnie spełnieniem marzeń w tej kwestii.

...żeby była jasność – piszę o mojej pracy. Jestem przekonany, że w ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 13459 | Dodał: Młody | Data: 2018-02-16 | Komentarze (3)

OczyUdałem się na randkę pociągiem. Szybko, sprawnie, ekologicznie. Wysiadam z pociągu i dzwonię do kobiety z którą się umówiłem – w którym kierunku mam się udać. Okazało się, że czekała już nieopodal na peronie. Odnaleźliśmy się z telefonami w ręce. Zobaczyłem jej telefon (aparat) i nieco się zdziwiłem. Telefon klawiszowy, mający dobrze z 15 lat, w dodatku z mocno potrzaskanym wyświetlaczem. Zdziwicie się, ale pierwsza reakcja w mojej głowie była pozytywna. Jest w dzisiejszych czasach ktoś, kto nie ma obsesji na punkcie najnowszego lub prawie nowego macanego „cudeńka”, którym dumnie może pomachać? Odebrałem to również, że trzeba mieć mocny charakter i dużo dystansu, żeby pokazać się z „takim” telefonem – że nie będzie się wyśmianym/skrytykowanym/odrzuconym. W każdym razie jak dla mnie plus za telefon!... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2127 | Dodał: Młody | Data: 2018-01-22 | Komentarze (2)

Oczy„Napisz mi coś, czego nie napisałeś na blogu” - dlaczego takie właśnie zdanie pojawia się w większości pierwszych wiadomości jakie dostaję?Temu zdaniu poświęcę cały ten wpis.

Staram się pisać na blogu o różnych zagadnieniach związanych z tematyką faceta szukającego żony. Piszę o kwestiach/zdarzeniach/sytuacjach oraz o tym, co ja na dany temat myślę i jakie mam zdanie/odczucia.

Chcemy czuć się wyjątkowi – to normalne. Chcemy być ważni i szczególni, ale czy taka sytuacja już ma mieć miejsce w pierwszym mailu, po pierwszych zdaniach? Kiedy zupełnie wzajemnie się nie znamy.

Jeśli coś jest oficjalne, publiczne to jest wtedy gorsze, nieprawdziwe? A coś czego nie napisałem, jest w związku z tym sednem, kluczem? Hm, narkotykami nie handluję, ludzi nie porywam, haraczy nie zbieram, więc tych, którzy liczą na nie ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 1336 | Dodał: Młody | Data: 2018-01-05 | Komentarze (4)

OczyJedni mi mówią, że mam nie szukać. To ja mimo wszystko będę dalej szukał. Podobno kobiety lubią facetów z inicjatywą, którzy coś robią w danym kierunku.

Inni nie wierzą, że chcę znaleźć, a ja naprawdę chcę. Tak, szukam żony. Może znajdzie się gdzieś najlepszy prezent jaki mógłbym sobie wymarzyć na te święta?

Dla zainteresowanych, 
informacje kim jestem i kogo szukam na mojej stronie.


Wyświetleń: 10004 | Dodał: Młody | Data: 2017-12-18 | Komentarze (6)

OczyDo tej pory tajski typ urody kobiet jakoś nie specjalnie mnie urzekał. Po tygodniu spędzonym w Tajlandii muszę nieco zweryfikować ten pogląd.


Pierwszy kontakt z Tajlandią to niespecjalne doświadczenia kulinarne. Ich jedzenie można kochać albo nienawidzić. Ja już po pierwszym posiłku zatęskniłem za polskim jedzeniem. Kolejnym doświadczeniem, była wizyta w salonie masażu. Salonów masażu jest tam więcej niż sklepów spożywczych, a w każdym z nich jest po kilka masażystek. Dla jasności, piszę tu tylko o masażu, nie dopytywałem, ani nie interesowało mnie nic więcej.


Miasto, o którym krążą przeróżne historie, mity oraz kręcone są kultowe filmy – Bangkok – od niego zaczynała się nasza wycieczka. Szybki rekonesans i już na pierwszej ulicy biegnącej od hotelu wszedłem do jednego z salonów masażu. W środku czysto, pachną ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 5422 | Dodał: Młody | Data: 2017-11-28

OczyPoczątek jak zawsze – ktoś poznany na portalu, sympatyczna korespondencja, zdjęcia, wydaje się wszystko OK, po prostu idzie jak po maśle.

Zdzwoniliśmy się. Choć kobieta była dobrze po trzydziestce, miała tak cudowny, aksamitny głos jak dwudziestolatka. Rozmowa również była sensowna. Rozmawialiśmy o życiu, zainteresowaniach, oczekiwaniach. Były zbliżone. Wspomniała, że bardzo lubi w ludziach skromność, czym mnie ujęła. Wszystko było OK do momentu, gdy powiedziała, że facet musi być dobrze ubrany. W porządku, nie widzę w tym nic dziwnego, jeśli jest to w granicach rozsądku. Tyle, że gdy zaczęła o tym mówić więcej, wyszło, że dla niej to warunek podstawowy i konieczny, aby coś zaskoczyło w jej związku/relacji.

Trochę dziwne zestawienie – lubić w ludziach skromność, ale i przywiązywać dużą wagę do wysublimowanego ubioru. Powied ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 1766 | Dodał: Młody | Data: 2017-11-10 | Komentarze (1)

Na ile rola kobiety i mężczyzny jest z góry przypisana? Przyzwyczajenia, stereotypy, co wypada, a w czym czujemy się lepiej? Gdzie jest granica nienaturalności, śmieszności, upokorzenia? Jakby to było, gdybyśmy zamienili się rolami?

Natrafiłem przypadkiem na teledysk, w którym nie muzyka była dla mnie na pierwszym planie, ale zaprezentowana w nim krótka historia:Role kobiety i mężczyzny zamienione – mocno rzucające się w oczy. Świadomie, w celu wyolbrzymienia? Pasuje, razi, szokuje? Co z męskim ego?

Facet robiący śniadanie, obiad, kolację. Zajmujący się dziećmi, sprzątający mieszkanie, spędzający dużo czasu w łazience i przed lustrem. Kobieta natomiast robiąca karierę, nie mająca czasu na żadne domowe obowiązki, a nawet spędzenie czasu w domu z bliskimi.

... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 1511 | Dodał: Młody | Data: 2017-10-27 | Komentarze (1)

OczyPodobno to mężczyźni myślą tylko o seksie? Tymczasem, wrzuciłem kilka dni temu na facebook'a napotkane przypadkiem zdjęcie. Było w nim pytanie – jakie cechy i atrybuty podobają się najbardziej kobietom w mężczyznach?

W komentarzach, wiodącą i najczęściej pożądaną cechą okazał się punkt nr 5, mianowicie, że facet ma być dobry w łóżku. Przyznam, że ta odpowiedź zaskoczyła mnie, ale z drugiej strony nie aż tak bardzo. Oczywiście, seks jest bardzo ważny w związku.

Moje spostrzeżenie jest takie, że mężczyźni (przynajmniej większość) myślą o przypadkowym seksie, tu i teraz, zaspokojeniu żądzy, upustowi emocji, w trochę byle jaki i egoistyczny sposób. Kobiety natomiast myślą o seksie, że będzie on dopiero kiedyś tam – o dobrym, długim, namiętnym, upojnym, z całą otoczką, bardziej rozbudowanym. One wymagają, mają większą fanta ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2229 | Dodał: Młody | Data: 2017-10-16 | Komentarze (1)

OczyDzień ślubu i impreza weselna to szczególny dzień dla dwojga ludzi. Zapraszają oni na tę uroczystość rodzinę, przyjaciół i znajomych. Przyjęło się, że osoby nie będące w oficjalnych związkach są zapraszane na takie imprezy „z osobą towarzyszącą”. Singiel(ka) staje przed wyborem – iść samemu, iść z kimś (czasem osobą przypadkową) lub nie iść w ogóle (bywają i takie decyzje, bo jak to samemu?).

Często będę w tym wpisie powtarzał pojęcie „być singlem”, bo nie chcę używać określeń „być samemu” lub „być samotnym”, gdyż mogą one kojarzyć się z osamotnieniem, izolacją i mają dość negatywny wydźwięk. We wpisie przytaczam głównie przykład kobiety, ale oczywiście analogiczna sytuacja ma miejsce w drugą stronę, gdy na wesele wybiera się facet i ma podjąć tę decyzję.

Rozmawiałem ostatnio ze zna ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2959 | Dodał: Młody | Data: 2017-09-20 | Komentarze (4)

OczyOstatni wpis o „kochaniu za nic” wywołał wiele Waszych sprzecznych zdań i komentarzy. W istocie rzeczy zgadzam się z nimi wszystkimi, pomimo ich kompletnie różnego wydźwięku. Z jednej strony - "Nie można kochać za nic" – jak piszecie, a z drugiej strony masa opinii, że miłość jest bezwarunkowa i pomimo czegoś. Wszystkie są prawdziwe, kwestia spojrzenia. Postaram się doprecyzować o co mi chodziło, a dzisiejszy wpis będzie wyjątkowo długi.

 

Zacznę od przytoczenia kilku Waszych komentarzy z facebook'a. Było ich dużo i były sensowne, a niektórym mogły umknąć:

 

„Szukasz dziewczyny, która spełnia określone oczekiwania, ma się mieścić w przedziale wiekowym, nie mieć dzieci itd, masz listę jak do sklepu na zaku ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2235 | Dodał: Młody | Data: 2017-09-04 | Komentarze (7)

« 1 2 3 4 ... 8 9 »

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"