OczyPodobno to mężczyźni myślą tylko o seksie? Tymczasem, wrzuciłem kilka dni temu na facebook'a napotkane przypadkiem zdjęcie. Było w nim pytanie – jakie cechy i atrybuty podobają się najbardziej kobietom w mężczyznach?

W komentarzach, wiodącą i najczęściej pożądaną cechą okazał się punkt nr 5, mianowicie, że facet ma być dobry w łóżku. Przyznam, że ta odpowiedź zaskoczyła mnie, ale z drugiej strony nie aż tak bardzo. Oczywiście, seks jest bardzo ważny w związku.

Moje spostrzeżenie jest takie, że mężczyźni (przynajmniej większość) myślą o przypadkowym seksie, tu i teraz, zaspokojeniu żądzy, upustowi emocji, w trochę byle jaki i egoistyczny sposób. Kobiety natomiast myślą o seksie, że będzie on dopiero kiedyś tam – o dobrym, długim, namiętnym, upojnym, z całą otoczką, bardziej rozbudowanym. One wymagają, mają większą fanta ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 1958 | Dodał: Młody | Data: 2017-10-16 | Komentarze (1)

OczyDzień ślubu i impreza weselna to szczególny dzień dla dwojga ludzi. Zapraszają oni na tę uroczystość rodzinę, przyjaciół i znajomych. Przyjęło się, że osoby nie będące w oficjalnych związkach są zapraszane na takie imprezy „z osobą towarzyszącą”. Singiel(ka) staje przed wyborem – iść samemu, iść z kimś (czasem osobą przypadkową) lub nie iść w ogóle (bywają i takie decyzje, bo jak to samemu?).

Często będę w tym wpisie powtarzał pojęcie „być singlem”, bo nie chcę używać określeń „być samemu” lub „być samotnym”, gdyż mogą one kojarzyć się z osamotnieniem, izolacją i mają dość negatywny wydźwięk. We wpisie przytaczam głównie przykład kobiety, ale oczywiście analogiczna sytuacja ma miejsce w drugą stronę, gdy na wesele wybiera się facet i ma podjąć tę decyzję.

Rozmawiałem ostatnio ze zna ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2688 | Dodał: Młody | Data: 2017-09-20 | Komentarze (6)

OczyOstatni wpis o „kochaniu za nic” wywołał wiele Waszych sprzecznych zdań i komentarzy. W istocie rzeczy zgadzam się z nimi wszystkimi, pomimo ich kompletnie różnego wydźwięku. Z jednej strony - "Nie można kochać za nic" – jak piszecie, a z drugiej strony masa opinii, że miłość jest bezwarunkowa i pomimo czegoś. Wszystkie są prawdziwe, kwestia spojrzenia. Postaram się doprecyzować o co mi chodziło, a dzisiejszy wpis będzie wyjątkowo długi.

 

Zacznę od przytoczenia kilku Waszych komentarzy z facebook'a. Było ich dużo i były sensowne, a niektórym mogły umknąć:

 

„Szukasz dziewczyny, która spełnia określone oczekiwania, ma się mieścić w przedziale wiekowym, nie mieć dzieci itd, masz listę jak do sklepu na zaku ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2233 | Dodał: Młody | Data: 2017-09-04 | Komentarze (8)

OczyTak banalnie proste, a jednocześnie tak trudne do osiągnięcia w dzisiejszych czasach. Tylko tyle i aż tyle.

 

 

 

 

 

Wyświetleń: 10459 | Dodał: Młody | Data: 2017-08-17 | Komentarze (18)

OczyW telefonie pojawiła się czerwona kropka. Masz wiadomość. Zapomniałem już, że istnieje jeszcze coś takiego jak Tinder, a przynajmniej w moim telefonie. Ktoś do mnie napisał. Korespondencja dość konkretna, zdzwoniliśmy się i w końcu umówili na spotkanie.

Pierwsze wrażenie było pozytywne, dziewczyna w rzeczywistości wyglądała zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Ładne oczy, ładny uśmiech, miała coś w sobie. Rozmowa interesująca, nawet bardzo, na wiele tematów, po prostu początek ciekawy.

Wszystko to, do momentu, gdy powiedziała coś, co mnie zatkało – „kocham pieniądze”. Pociągnąłem wątek. Zaczęła wymieniać wszystko co chce sobie kupić. Dom, samochód (z dokładnym wyszczególnieniem luksusowej marki, ale o tym za chwilę) i parę jeszcze innych rzeczy.

- I co jak już będziesz mieć te wszystkie rzeczy, będziesz dalej kochać pieniądze? - zapytałem. ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 3028 | Dodał: Młody | Data: 2017-08-10 | Komentarze (1)

Długo zastanawiałem się czy napisać o dalszej części historii ciągnącej się od dwóch wpisów, ale skoro już ją zacząłem... Nabrała dość ciekawych wątków. Dla mnie prawie jak jakaś fikcja.

Byłem z ową dziewczyną dalej w kontakcie telefonicznym. Chciałem jej jakoś pomóc skoro ma problemy. Przejeżdżałem nieopodal, więc zaproponowałem spotkanie. Zgodziła się.

Rozmawialiśmy przez chwilę o jej problemach z zadłużeniem. Przekonywałem ją, że to nie koniec świata. Zszokowało mnie, gdy powiedziała, że nie żałuje, iż zaciągała kredyty. Żałuje tylko, że tak zawiodła się na byłym. Chyba włączyło jej się z powrotem przeżywanie związku.

Była rozkojarzona, rozdrażniona, myślami jakby zupełnie gdzie indziej. W krótkim odstępie czasu wypaliła trzy papierosy.

Zacząłem zauważać, że problem leży jednak w czymś innym. Podpytuję o co chodzi. Padłem... wykrztusiła z siebie, że dzień wcześniej, przed opisywaną teraz rozmową, m ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 1917 | Dodał: Młody | Data: 2017-08-03 | Komentarze (0)

Śpieszę wyjaśnić, że dziewczyna z ostatniego wpisu się odezwała. Po tygodniu czasu! Odzew (sms) był bardzo lakoniczny. „Mam problemy, nie chcę o tym gadać, nie było mnie pod telefonem, bo go wywaliłam. Przepraszam.”Zapytałem, co się stało, czy coś ze zdrowiem i czy mogę zadzwonić. Odpowiedziała, że nic ze zdrowiem i że nie chce dziś rozmawiać. I znów nastało kilkudniowe milczenie.Przyznam, że sprawa wciągnęła mnie swą zagadkowością. Nie w sensie pozytywnym, że lubię kobiety, które są tajemnicze, bo nie lubię, tylko po prostu – o co tam chodzi? Telefon wywaliła, ale jednak po niego wróciła... Jej obraz w moich oczach wówczas to – tchórz, osoba nie fair, nieodpowiedzialna, dziwna, a wręcz podejrzana, która coś kręci. Kompletne przeciwieństwo tej, którą spotkałem.Pomyślałem wtedy - najważniejsze jest to, że nie leży w szpitalu pod żadnym respiratorem, ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2478 | Dodał: Młody | Data: 2017-07-26 | Komentarze (8)

OczyNa to spotkanie wybrałem się z dość obojętnym nastawieniem. Dziewczyna przyszła w przeciwsłonecznych okularach, choć ostrego słońca nie było. Pewnie jakaś speszona i zawstydzona – pomyślałem.

Na początku kilka kurtuazyjnych słów, jak minęła droga itd. Po tym jak zdjęła okulary, zaczęło się. Spojrzeliśmy sobie w oczy, i czas zaczął płynąć jakoś zupełnie inaczej, znalazłem się w innej rzeczywistości.

Po krótkim spacerze, weszliśmy do niewielkiej knajpki, coś zamówiliśmy. Przyznam, że nawet nie pamiętam co jadłem, bo zeszło to na drugi plan. Rozmowa przeplatała się z ciszą, rozkojarzeniem i patrzeniem sobie w oczy. Ona była niesamowita. Inteligentna, sympatyczna, powabna, konkretna. Podobał mi się sposób w jaki się porusza, a nawet to jak przymyka oczy. Zdecydowana, ale pełna spokoju. Robiła na mnie wrażenie sobą, tym co mówi, swoimi poglądami, generalnie całokształtem ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 6028 | Dodał: Młody | Data: 2017-07-18 | Komentarze (17)

ZamyślonaJakiś czas temu umówiłem się na spotkanie z interesującą dziewczyną. Wstrzelenie się w jej napięty grafik było nie lada wyzwaniem, ale jakoś się udało. Była początkującym lekarzem, mieszkaliśmy kawałek od siebie. Zapowiadało się ciekawie.

W czasie całego spotkania bawiła się na przemian włosami i bransoletką. Co do nieustannego przerzucania włosów, nie dziwi mnie to specjalnie, bo to częste zachowanie u kobiet. Bransoletkę na ręce eksponowała dość mocno. Myślałem, że to też jakiś tik nerwowy. Jednak gdy stwierdziła, że przez rok pracowała/składała na ową bransoletkę zrozumiałem cały kontekst – nie chodziło o kobiecy odruch, a o prezentowanie swojej bransoletki. Nie przez bransoletkę kobieta jest godna uwagi i ciekawa oraz nie cena świadczy o bransoletce – przynajmniej jak dla mnie, choć przyznam, że w wycenie akurat bransoletek, to jestem bardzo kiepski. Coś za 10 z ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2157 | Dodał: Młody | Data: 2017-07-12 | Komentarze (6)


W ostatnich dniach o blogu wspomniały Wirtualna Polska i RMF FM. W związku z tym nasunęło mi się kilka spostrzeżeń dotyczących Waszych reakcji.

Pierwsza kwestia to moja „desperacja”. Daleko mi do niej. Nawet nie wiem, co to by miała być za desperacja. Nie jestem zdesperowany na jakikolwiek związek, a niestety dużo ludzi ma taki syndrom – byleby tylko nie być samemu. Desperacja to pakowanie się w jakiś toksyczny związek. Ja lubię swoje życie, jest mi dobrze tak jak jest, ale o wiele lepiej byłoby z odpowiednią kobietą. I dlatego na różne, może trochę niecodzienne sposoby jej szukam. Doskonale rozumiem media, że w ten sposób to ujęły, bo kto kliknąłby w link – „facet pisze bloga”? Jestem ewentualnie zdesperowany na własne szczęście i marzenia. Współczuję komuś, kto nie jest na to zdesperowany.

Dużo osób pisze o moich „wymaganiach” wobec szukanej przez mnie kobiety. Ja genera ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 1510 | Dodał: Młody | Data: 2017-06-14 | Komentarze (6)

« 1 2 3 4 ... 7 8 »

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"