Na ile rola kobiety i mężczyzny jest z góry przypisana? Przyzwyczajenia, stereotypy, co wypada, a w czym czujemy się lepiej? Gdzie jest granica nienaturalności, śmieszności, upokorzenia? Jakby to było, gdybyśmy zamienili się rolami?

Natrafiłem przypadkiem na teledysk, w którym nie muzyka była dla mnie na pierwszym planie, ale zaprezentowana w nim krótka historia:Role kobiety i mężczyzny zamienione – mocno rzucające się w oczy. Świadomie, w celu wyolbrzymienia? Pasuje, razi, szokuje? Co z męskim ego?

Facet robiący śniadanie, obiad, kolację. Zajmujący się dziećmi, sprzątający mieszkanie, spędzający dużo czasu w łazience i przed lustrem. Kobieta natomiast robiąca karierę, nie mająca czasu na żadne domowe obowiązki, a nawet spędzenie czasu w domu z bliskimi.

... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 1358 | Dodał: Młody | Data: 2017-10-27 | Komentarze (1)

OczyPodobno to mężczyźni myślą tylko o seksie? Tymczasem, wrzuciłem kilka dni temu na facebook'a napotkane przypadkiem zdjęcie. Było w nim pytanie – jakie cechy i atrybuty podobają się najbardziej kobietom w mężczyznach?

W komentarzach, wiodącą i najczęściej pożądaną cechą okazał się punkt nr 5, mianowicie, że facet ma być dobry w łóżku. Przyznam, że ta odpowiedź zaskoczyła mnie, ale z drugiej strony nie aż tak bardzo. Oczywiście, seks jest bardzo ważny w związku.

Moje spostrzeżenie jest takie, że mężczyźni (przynajmniej większość) myślą o przypadkowym seksie, tu i teraz, zaspokojeniu żądzy, upustowi emocji, w trochę byle jaki i egoistyczny sposób. Kobiety natomiast myślą o seksie, że będzie on dopiero kiedyś tam – o dobrym, długim, namiętnym, upojnym, z całą otoczką, bardziej rozbudowanym. One wymagają, mają większą fanta ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2019 | Dodał: Młody | Data: 2017-10-16 | Komentarze (1)

OczyDzień ślubu i impreza weselna to szczególny dzień dla dwojga ludzi. Zapraszają oni na tę uroczystość rodzinę, przyjaciół i znajomych. Przyjęło się, że osoby nie będące w oficjalnych związkach są zapraszane na takie imprezy „z osobą towarzyszącą”. Singiel(ka) staje przed wyborem – iść samemu, iść z kimś (czasem osobą przypadkową) lub nie iść w ogóle (bywają i takie decyzje, bo jak to samemu?).

Często będę w tym wpisie powtarzał pojęcie „być singlem”, bo nie chcę używać określeń „być samemu” lub „być samotnym”, gdyż mogą one kojarzyć się z osamotnieniem, izolacją i mają dość negatywny wydźwięk. We wpisie przytaczam głównie przykład kobiety, ale oczywiście analogiczna sytuacja ma miejsce w drugą stronę, gdy na wesele wybiera się facet i ma podjąć tę decyzję.

Rozmawiałem ostatnio ze zna ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2762 | Dodał: Młody | Data: 2017-09-20 | Komentarze (4)

OczyOstatni wpis o „kochaniu za nic” wywołał wiele Waszych sprzecznych zdań i komentarzy. W istocie rzeczy zgadzam się z nimi wszystkimi, pomimo ich kompletnie różnego wydźwięku. Z jednej strony - "Nie można kochać za nic" – jak piszecie, a z drugiej strony masa opinii, że miłość jest bezwarunkowa i pomimo czegoś. Wszystkie są prawdziwe, kwestia spojrzenia. Postaram się doprecyzować o co mi chodziło, a dzisiejszy wpis będzie wyjątkowo długi.

 

Zacznę od przytoczenia kilku Waszych komentarzy z facebook'a. Było ich dużo i były sensowne, a niektórym mogły umknąć:

 

„Szukasz dziewczyny, która spełnia określone oczekiwania, ma się mieścić w przedziale wiekowym, nie mieć dzieci itd, masz listę jak do sklepu na zaku ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2233 | Dodał: Młody | Data: 2017-09-04 | Komentarze (7)

OczyTak banalnie proste, a jednocześnie tak trudne do osiągnięcia w dzisiejszych czasach. Tylko tyle i aż tyle.

 

 

 

 

 

Wyświetleń: 10508 | Dodał: Młody | Data: 2017-08-17 | Komentarze (18)

OczyW telefonie pojawiła się czerwona kropka. Masz wiadomość. Zapomniałem już, że istnieje jeszcze coś takiego jak Tinder, a przynajmniej w moim telefonie. Ktoś do mnie napisał. Korespondencja dość konkretna, zdzwoniliśmy się i w końcu umówili na spotkanie.

Pierwsze wrażenie było pozytywne, dziewczyna w rzeczywistości wyglądała zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Ładne oczy, ładny uśmiech, miała coś w sobie. Rozmowa interesująca, nawet bardzo, na wiele tematów, po prostu początek ciekawy.

Wszystko to, do momentu, gdy powiedziała coś, co mnie zatkało – „kocham pieniądze”. Pociągnąłem wątek. Zaczęła wymieniać wszystko co chce sobie kupić. Dom, samochód (z dokładnym wyszczególnieniem luksusowej marki, ale o tym za chwilę) i parę jeszcze innych rzeczy.

- I co jak już będziesz mieć te wszystkie rzeczy, będziesz dalej kochać pieniądze? - zapytałem. ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 3081 | Dodał: Młody | Data: 2017-08-10 | Komentarze (1)

Długo zastanawiałem się czy napisać o dalszej części historii ciągnącej się od dwóch wpisów, ale skoro już ją zacząłem... Nabrała dość ciekawych wątków. Dla mnie prawie jak jakaś fikcja.

Byłem z ową dziewczyną dalej w kontakcie telefonicznym. Chciałem jej jakoś pomóc skoro ma problemy. Przejeżdżałem nieopodal, więc zaproponowałem spotkanie. Zgodziła się.

Rozmawialiśmy przez chwilę o jej problemach z zadłużeniem. Przekonywałem ją, że to nie koniec świata. Zszokowało mnie, gdy powiedziała, że nie żałuje, iż zaciągała kredyty. Żałuje tylko, że tak zawiodła się na byłym. Chyba włączyło jej się z powrotem przeżywanie związku.

Była rozkojarzona, rozdrażniona, myślami jakby zupełnie gdzie indziej. W krótkim odstępie czasu wypaliła trzy papierosy.

Zacząłem zauważać, że problem leży jednak w czymś innym. Podpytuję o co chodzi. Padłem... wykrztusiła z siebie, że dzień wcześniej, przed opisywaną teraz rozmową, m ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 1964 | Dodał: Młody | Data: 2017-08-03 | Komentarze (0)

Śpieszę wyjaśnić, że dziewczyna z ostatniego wpisu się odezwała. Po tygodniu czasu! Odzew (sms) był bardzo lakoniczny. „Mam problemy, nie chcę o tym gadać, nie było mnie pod telefonem, bo go wywaliłam. Przepraszam.”Zapytałem, co się stało, czy coś ze zdrowiem i czy mogę zadzwonić. Odpowiedziała, że nic ze zdrowiem i że nie chce dziś rozmawiać. I znów nastało kilkudniowe milczenie.Przyznam, że sprawa wciągnęła mnie swą zagadkowością. Nie w sensie pozytywnym, że lubię kobiety, które są tajemnicze, bo nie lubię, tylko po prostu – o co tam chodzi? Telefon wywaliła, ale jednak po niego wróciła... Jej obraz w moich oczach wówczas to – tchórz, osoba nie fair, nieodpowiedzialna, dziwna, a wręcz podejrzana, która coś kręci. Kompletne przeciwieństwo tej, którą spotkałem.Pomyślałem wtedy - najważniejsze jest to, że nie leży w szpitalu pod żadnym respiratorem, ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2526 | Dodał: Młody | Data: 2017-07-26 | Komentarze (8)

OczyNa to spotkanie wybrałem się z dość obojętnym nastawieniem. Dziewczyna przyszła w przeciwsłonecznych okularach, choć ostrego słońca nie było. Pewnie jakaś speszona i zawstydzona – pomyślałem.

Na początku kilka kurtuazyjnych słów, jak minęła droga itd. Po tym jak zdjęła okulary, zaczęło się. Spojrzeliśmy sobie w oczy, i czas zaczął płynąć jakoś zupełnie inaczej, znalazłem się w innej rzeczywistości.

Po krótkim spacerze, weszliśmy do niewielkiej knajpki, coś zamówiliśmy. Przyznam, że nawet nie pamiętam co jadłem, bo zeszło to na drugi plan. Rozmowa przeplatała się z ciszą, rozkojarzeniem i patrzeniem sobie w oczy. Ona była niesamowita. Inteligentna, sympatyczna, powabna, konkretna. Podobał mi się sposób w jaki się porusza, a nawet to jak przymyka oczy. Zdecydowana, ale pełna spokoju. Robiła na mnie wrażenie sobą, tym co mówi, swoimi poglądami, generalnie całokształtem ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 6088 | Dodał: Młody | Data: 2017-07-18 | Komentarze (17)

ZamyślonaJakiś czas temu umówiłem się na spotkanie z interesującą dziewczyną. Wstrzelenie się w jej napięty grafik było nie lada wyzwaniem, ale jakoś się udało. Była początkującym lekarzem, mieszkaliśmy kawałek od siebie. Zapowiadało się ciekawie.

W czasie całego spotkania bawiła się na przemian włosami i bransoletką. Co do nieustannego przerzucania włosów, nie dziwi mnie to specjalnie, bo to częste zachowanie u kobiet. Bransoletkę na ręce eksponowała dość mocno. Myślałem, że to też jakiś tik nerwowy. Jednak gdy stwierdziła, że przez rok pracowała/składała na ową bransoletkę zrozumiałem cały kontekst – nie chodziło o kobiecy odruch, a o prezentowanie swojej bransoletki. Nie przez bransoletkę kobieta jest godna uwagi i ciekawa oraz nie cena świadczy o bransoletce – przynajmniej jak dla mnie, choć przyznam, że w wycenie akurat bransoletek, to jestem bardzo kiepski. Coś za 10 z ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2191 | Dodał: Młody | Data: 2017-07-12 | Komentarze (6)

« 1 2 3 4 ... 7 8 »

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"