OczyTak banalnie proste, a jednocześnie tak trudne do osiągnięcia w dzisiejszych czasach. Tylko tyle i aż tyle.

 

 

 

 

 

Wyświetleń: 10689 | Dodał: Młody | Data: 2017-08-17 | Komentarze (18)

OczyW telefonie pojawiła się czerwona kropka. Masz wiadomość. Zapomniałem już, że istnieje jeszcze coś takiego jak Tinder, a przynajmniej w moim telefonie. Ktoś do mnie napisał. Korespondencja dość konkretna, zdzwoniliśmy się i w końcu umówili na spotkanie.

Pierwsze wrażenie było pozytywne, dziewczyna w rzeczywistości wyglądała zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Ładne oczy, ładny uśmiech, miała coś w sobie. Rozmowa interesująca, nawet bardzo, na wiele tematów, po prostu początek ciekawy.

Wszystko to, do momentu, gdy powiedziała coś, co mnie zatkało – „kocham pieniądze”. Pociągnąłem wątek. Zaczęła wymieniać wszystko co chce sobie kupić. Dom, samochód (z dokładnym wyszczególnieniem luksusowej marki, ale o tym za chwilę) i parę jeszcze innych rzeczy.

- I co jak już będziesz mieć te wszystkie rzeczy, będziesz dalej kochać pieniądze? - zapytałem. ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 3267 | Dodał: Młody | Data: 2017-08-10 | Komentarze (1)

Długo zastanawiałem się czy napisać o dalszej części historii ciągnącej się od dwóch wpisów, ale skoro już ją zacząłem... Nabrała dość ciekawych wątków. Dla mnie prawie jak jakaś fikcja.

Byłem z ową dziewczyną dalej w kontakcie telefonicznym. Chciałem jej jakoś pomóc skoro ma problemy. Przejeżdżałem nieopodal, więc zaproponowałem spotkanie. Zgodziła się.

Rozmawialiśmy przez chwilę o jej problemach z zadłużeniem. Przekonywałem ją, że to nie koniec świata. Zszokowało mnie, gdy powiedziała, że nie żałuje, iż zaciągała kredyty. Żałuje tylko, że tak zawiodła się na byłym. Chyba włączyło jej się z powrotem przeżywanie związku.

Była rozkojarzona, rozdrażniona, myślami jakby zupełnie gdzie indziej. W krótkim odstępie czasu wypaliła trzy papierosy.

Zacząłem zauważać, że problem leży jednak w czymś innym. Podpytuję o co chodzi. Padłem... wykrztusiła z siebie, że dzień wcześniej, przed opisywaną teraz rozmową, m ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2094 | Dodał: Młody | Data: 2017-08-03 | Komentarze (0)

Śpieszę wyjaśnić, że dziewczyna z ostatniego wpisu się odezwała. Po tygodniu czasu! Odzew (sms) był bardzo lakoniczny. „Mam problemy, nie chcę o tym gadać, nie było mnie pod telefonem, bo go wywaliłam. Przepraszam.”Zapytałem, co się stało, czy coś ze zdrowiem i czy mogę zadzwonić. Odpowiedziała, że nic ze zdrowiem i że nie chce dziś rozmawiać. I znów nastało kilkudniowe milczenie.Przyznam, że sprawa wciągnęła mnie swą zagadkowością. Nie w sensie pozytywnym, że lubię kobiety, które są tajemnicze, bo nie lubię, tylko po prostu – o co tam chodzi? Telefon wywaliła, ale jednak po niego wróciła... Jej obraz w moich oczach wówczas to – tchórz, osoba nie fair, nieodpowiedzialna, dziwna, a wręcz podejrzana, która coś kręci. Kompletne przeciwieństwo tej, którą spotkałem.Pomyślałem wtedy - najważniejsze jest to, że nie leży w szpitalu pod żadnym respiratorem, ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2672 | Dodał: Młody | Data: 2017-07-26 | Komentarze (8)

OczyNa to spotkanie wybrałem się z dość obojętnym nastawieniem. Dziewczyna przyszła w przeciwsłonecznych okularach, choć ostrego słońca nie było. Pewnie jakaś speszona i zawstydzona – pomyślałem.

Na początku kilka kurtuazyjnych słów, jak minęła droga itd. Po tym jak zdjęła okulary, zaczęło się. Spojrzeliśmy sobie w oczy, i czas zaczął płynąć jakoś zupełnie inaczej, znalazłem się w innej rzeczywistości.

Po krótkim spacerze, weszliśmy do niewielkiej knajpki, coś zamówiliśmy. Przyznam, że nawet nie pamiętam co jadłem, bo zeszło to na drugi plan. Rozmowa przeplatała się z ciszą, rozkojarzeniem i patrzeniem sobie w oczy. Ona była niesamowita. Inteligentna, sympatyczna, powabna, konkretna. Podobał mi się sposób w jaki się porusza, a nawet to jak przymyka oczy. Zdecydowana, ale pełna spokoju. Robiła na mnie wrażenie sobą, tym co mówi, swoimi poglądami, generalnie całokształtem ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 6284 | Dodał: Młody | Data: 2017-07-18 | Komentarze (17)

ZamyślonaJakiś czas temu umówiłem się na spotkanie z interesującą dziewczyną. Wstrzelenie się w jej napięty grafik było nie lada wyzwaniem, ale jakoś się udało. Była początkującym lekarzem, mieszkaliśmy kawałek od siebie. Zapowiadało się ciekawie.

W czasie całego spotkania bawiła się na przemian włosami i bransoletką. Co do nieustannego przerzucania włosów, nie dziwi mnie to specjalnie, bo to częste zachowanie u kobiet. Bransoletkę na ręce eksponowała dość mocno. Myślałem, że to też jakiś tik nerwowy. Jednak gdy stwierdziła, że przez rok pracowała/składała na ową bransoletkę zrozumiałem cały kontekst – nie chodziło o kobiecy odruch, a o prezentowanie swojej bransoletki. Nie przez bransoletkę kobieta jest godna uwagi i ciekawa oraz nie cena świadczy o bransoletce – przynajmniej jak dla mnie, choć przyznam, że w wycenie akurat bransoletek, to jestem bardzo kiepski. Coś za 10 z ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2388 | Dodał: Młody | Data: 2017-07-12 | Komentarze (6)


W ostatnich dniach o blogu wspomniały Wirtualna Polska i RMF FM. W związku z tym nasunęło mi się kilka spostrzeżeń dotyczących Waszych reakcji.

Pierwsza kwestia to moja „desperacja”. Daleko mi do niej. Nawet nie wiem, co to by miała być za desperacja. Nie jestem zdesperowany na jakikolwiek związek, a niestety dużo ludzi ma taki syndrom – byleby tylko nie być samemu. Desperacja to pakowanie się w jakiś toksyczny związek. Ja lubię swoje życie, jest mi dobrze tak jak jest, ale o wiele lepiej byłoby z odpowiednią kobietą. I dlatego na różne, może trochę niecodzienne sposoby jej szukam. Doskonale rozumiem media, że w ten sposób to ujęły, bo kto kliknąłby w link – „facet pisze bloga”? Jestem ewentualnie zdesperowany na własne szczęście i marzenia. Współczuję komuś, kto nie jest na to zdesperowany.

Dużo osób pisze o moich „wymaganiach” wobec szukanej przez mnie kobiety. Ja genera ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 1783 | Dodał: Młody | Data: 2017-06-14 | Komentarze (6)

Lekarka Poznałem na jednym z portali kobietę. Wspominała mailowo, że jest mocno zawalona pracą i chce wyrwać się na jeden dzień nad morze. Była więc okazja do spotkania się, gdyż i ja w tym czasie byłem nad morzem. Oprócz tego, w pierwszych wiadomościach pisała, że jest panną, a zawodowo pracuje jako lekarz specjalista.

Doszło w sumie w niedługim czasie do spotkania. Na samym spotkaniu, już po kilku minutach, zaczęła dość konkretną rozmowę. Mianowicie, że nie jest jednak panną, ale rozwódką – (nie)małe kłamstwo, ale cóż – takie czasy, tacy ludzie... Małżeństwo, co prawda byłe, ale jak się okaże, wywiera dalej duży wpływ na jej życie.

Opowiadała dalej. Byłem nawet odrobinę zaskoczony, że właściwie po kilku minutach od spotkania się, zaczęła mówić o tak osobistych rzeczach.

Byli szczęśliwym małżeństwem. Ona pracowała normalnie, tzn jakieś minimum, kt ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 3909 | Dodał: Młody | Data: 2017-06-05 | Komentarze (8)

KtóraW naszym życiu poznajemy różnych ludzi i w różny sposób się z nimi komunikujemy oraz porozumiewamy. Te osoby, których jeszcze nie znamy – próbujemy coś się o nich dowiedzieć. Ludzie bywają mniej lub bardziej wiarygodni, prawdziwi. W jaki sposób zweryfikować ich najlepiej?

W dzisiejszym wirtualnym świecie poznawanie ludzi na portalach społecznościowych jest czymś normalnym. Widzimy tylko ich mniej lub bardziej ciekawe zdjęcia, posty, memy, opisy i komentarze. O ich głosie, zachowaniu, sposobie bycia możemy póki co zapomnieć.

Najbardziej istotne jest to w relacjach damsko-męskich. Portale społecznościowe są bardzo dobrym narzędziem do nawiązania kontaktu, ale podkreślam, że tylko do nawiązania kontaktu i wymiany kilku wiadomości, informacji, pierwszego pisemnego wrażenia. Potem należy już jak najprędzej z nich uciekać. Nasz profil czy witryna na jakimś portalu to tylko swoiste ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2620 | Dodał: Młody | Data: 2017-05-12 | Komentarze (5)

KtóraPodobno mężczyźni boją się silnych kobiet. Co mężczyzn przeraża w takich kobietach? Ten wpis inspirowany był ciekawym mailem od jednej z czytelniczek, w którym zadała mi kilka pytań. Odpowiedziałem zatem szerzej na forum.Zacznijmy cały wywód od mężczyzn. Jaki powinien być facet? Zadając to pytanie kobietom, najczęściej padają odpowiedzi – zdecydowany, stanowczy, odpowiedzialny, z własnym zdaniem, trzeźwo myślący. Prawda, też się z tym zgadzam. Czy tacy są w rzeczywistości obecni mężczyźni? Moim zdaniem chyba nie do końca, skoro to tak poszukiwane cechy przez kobiety, jak również biorąc pod uwagę to, co aktualnie widzi się i słyszy w mediach oraz w życiu. Większość pań będzie pewnie jeszcze bardziej surowa w tej diagnozie.Skoro mamy ustalone, że u panów kiepsko z wyżej wymienionymi cechami, to jakiej kobiety szuka taki mężczyzna? Owe ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 11693 | Dodał: Młody | Data: 2017-04-07 | Komentarze (9)

« 1 2 3 4 5 ... 8 9 »

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"