W ostatnich dniach o blogu wspomniały Wirtualna Polska i RMF FM. W związku z tym nasunęło mi się kilka spostrzeżeń dotyczących Waszych reakcji.

Pierwsza kwestia to moja „desperacja”. Daleko mi do niej. Nawet nie wiem, co to by miała być za desperacja. Nie jestem zdesperowany na jakikolwiek związek, a niestety dużo ludzi ma taki syndrom – byleby tylko nie być samemu. Desperacja to pakowanie się w jakiś toksyczny związek. Ja lubię swoje życie, jest mi dobrze tak jak jest, ale o wiele lepiej byłoby z odpowiednią kobietą. I dlatego na różne, może trochę niecodzienne sposoby jej szukam. Doskonale rozumiem media, że w ten sposób to ujęły, bo kto kliknąłby w link – „facet pisze bloga”? Jestem ewentualnie zdesperowany na własne szczęście i marzenia. Współczuję komuś, kto nie jest na to zdesperowany.

Dużo osób pisze o moich „wymaganiach” wobec szukanej przez mnie kobiety. Ja genera ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 1582 | Dodał: Młody | Data: 2017-06-14 | Komentarze (6)

Lekarka Poznałem na jednym z portali kobietę. Wspominała mailowo, że jest mocno zawalona pracą i chce wyrwać się na jeden dzień nad morze. Była więc okazja do spotkania się, gdyż i ja w tym czasie byłem nad morzem. Oprócz tego, w pierwszych wiadomościach pisała, że jest panną, a zawodowo pracuje jako lekarz specjalista.

Doszło w sumie w niedługim czasie do spotkania. Na samym spotkaniu, już po kilku minutach, zaczęła dość konkretną rozmowę. Mianowicie, że nie jest jednak panną, ale rozwódką – (nie)małe kłamstwo, ale cóż – takie czasy, tacy ludzie... Małżeństwo, co prawda byłe, ale jak się okaże, wywiera dalej duży wpływ na jej życie.

Opowiadała dalej. Byłem nawet odrobinę zaskoczony, że właściwie po kilku minutach od spotkania się, zaczęła mówić o tak osobistych rzeczach.

Byli szczęśliwym małżeństwem. Ona pracowała normalnie, tzn jakieś minimum, kt ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 3770 | Dodał: Młody | Data: 2017-06-05 | Komentarze (8)

KtóraW naszym życiu poznajemy różnych ludzi i w różny sposób się z nimi komunikujemy oraz porozumiewamy. Te osoby, których jeszcze nie znamy – próbujemy coś się o nich dowiedzieć. Ludzie bywają mniej lub bardziej wiarygodni, prawdziwi. W jaki sposób zweryfikować ich najlepiej?

W dzisiejszym wirtualnym świecie poznawanie ludzi na portalach społecznościowych jest czymś normalnym. Widzimy tylko ich mniej lub bardziej ciekawe zdjęcia, posty, memy, opisy i komentarze. O ich głosie, zachowaniu, sposobie bycia możemy póki co zapomnieć.

Najbardziej istotne jest to w relacjach damsko-męskich. Portale społecznościowe są bardzo dobrym narzędziem do nawiązania kontaktu, ale podkreślam, że tylko do nawiązania kontaktu i wymiany kilku wiadomości, informacji, pierwszego pisemnego wrażenia. Potem należy już jak najprędzej z nich uciekać. Nasz profil czy witryna na jakimś portalu to tylko swoiste ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2512 | Dodał: Młody | Data: 2017-05-12 | Komentarze (5)

KtóraPodobno mężczyźni boją się silnych kobiet. Co mężczyzn przeraża w takich kobietach? Ten wpis inspirowany był ciekawym mailem od jednej z czytelniczek, w którym zadała mi kilka pytań. Odpowiedziałem zatem szerzej na forum.Zacznijmy cały wywód od mężczyzn. Jaki powinien być facet? Zadając to pytanie kobietom, najczęściej padają odpowiedzi – zdecydowany, stanowczy, odpowiedzialny, z własnym zdaniem, trzeźwo myślący. Prawda, też się z tym zgadzam. Czy tacy są w rzeczywistości obecni mężczyźni? Moim zdaniem chyba nie do końca, skoro to tak poszukiwane cechy przez kobiety, jak również biorąc pod uwagę to, co aktualnie widzi się i słyszy w mediach oraz w życiu. Większość pań będzie pewnie jeszcze bardziej surowa w tej diagnozie.Skoro mamy ustalone, że u panów kiepsko z wyżej wymienionymi cechami, to jakiej kobiety szuka taki mężczyzna? Owe ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 11547 | Dodał: Młody | Data: 2017-04-07 | Komentarze (9)

KtóraOglądałem nowy program na TVP2. Nie jest to moja ulubiona telewizja, ale chcę napisać stricte o samym programie. Pierwsza randka – taki tytuł nosi ten program.

W programie okiem „wielkiego brata” możemy podejrzeć pierwsze reakcje randkowiczów na drugą osobę. Ich zdenerwowanie, onieśmielenie i skrępowanie nie tylko randką, drugą osobą, ale i kamerami.

Wiele razy pisałem o pierwszych randkach, tych w teorii i tych w praktyce. Randka to coś co w życiu singla się przewija, być może wielu z nas randek nienawidzi. Trzeba znów od nowa wszystko opowiadać nowo poznanej osobie - jak, co, dlaczego? Chyba, że są jacyś zatwardziali single, którzy jakimkolwiek randkom mówią zdecydowane „nie” - ale teraz nie o nich.

Ciekawa sprawa – podejrzeć randkę. To, w czym dużo razy się uczestniczyło, choć zna się to tylko z jednej strony. Przyznam ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 1886 | Dodał: Młody | Data: 2017-03-21 | Komentarze (2)

zwiazekPrzyznam się, że ostatnimi czasy jakoś kompletnie nie chodzę na randki i odechciało mi się randkowania. Nie wiem czy to zmęczenie zimą, przesyt kobiet spotkanych na randkach, jakiś brak nadziei w tej kwestii albo zupełnie naturalna chęć odpoczynku.

Wolę spędzać czas na squashu, rowerze, wyjściu na piwo z kumplami, planowaniu jakiejś wycieczki na majówkę itp. Nie twierdzę, że nie robiłem tego wcześniej, bo nigdy randki nie pochłaniały nawet połowy mojego wolnego czasu. Teraz, mimo to mi ich nie brakuje. Nie powiem, że nigdy już nie pójdę na żadną randkę, ale po prostu taki czas.

Jedyne co, to czuję, że trochę zaniedbuję bloga i jego czytelników, ale wybaczcie, postaram się to jakoś nadrobić. Nie kończę pisania bloga, czekam tylko na wenę i jakiś nowy sensowny materiał.Wyświetleń: 2164 | Dodał: Młody | Data: 2017-03-14 | Komentarze (11)

zwiazekNad związkiem trzeba pracować – to mówią szczególnie ludzie w związkach, ale i single też. Zgadzam się. Choć to pojęcie bardzo szerokie, bo pracować trzeba, ale – jak, kiedy, po co itd.?Najwięcej czasu związkowi trzeba poświęcić na samym początku. Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Kwestia odpowiedniego dobrania partnera – nie uszytego dokładnie na miarę, ale przynajmniej ze świadomością jaka ta osoba ma być i czy jest nam z nią w ogóle po drodze. Jeśli odrobimy dobrze to trudne zadanie domowe to potem jest już z górki. Lepiej iść w przyszłości na kompromis w dwóch czy pięciu kwestiach niż w pięćdziesięciu.Nie można zaczynać związku na zasadzie – pewnie nie znajdę nikogo lepszego i godzić się na bylejakość. Swego czasu furorę na moim fanpagu zrobił cytat – nie jedz brudnej kanapki z podłogi, ale poczekaj ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 3294 | Dodał: Młody | Data: 2017-02-20 | Komentarze (8)

dziwnaWybierałem się na spotkanie z nowo poznaną kobietą. Udało mi się dotrzeć na miejsce kwadrans przed czasem. Mróz był duży. Napisałem jej – jeśli to możliwe, żeby schodziła jak najprędzej. Powinna starannie się umalować czy przyjść nie zwlekając? Podejrzewam, że kobiety raczej nie zgodzą się ze mną odpowiadając na to pytanie. Mam świadomość tego i nie mam o to pretensji – nie ona się spóźniła, tylko ja byłem przed czasem. Mimo to, drogie panie, jeśli chcecie zrobić lepsze wrażenie na facecie, to wierzcie, że nie chodzi wtedy o ułożenie którejkolwiek rzęsy czy włosa na Waszej głowie. Istotniejsza jest każda sekunda czekania na mrozie.

Na spotkaniu, po wymianie kilku uprzejmości i pierwszych chwilach kobiecego zawstydzenia, do których jak zwykle zdążyłem się przyzwyczaić, zeszło zupełnie przypadkiem na pytanie - czy chcesz mieć męża? „Nie” - odpowiedziała stano ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 8939 | Dodał: Młody | Data: 2017-02-06 | Komentarze (27)

saunaJedna dziewczyna opowiadała mi o swojej randce. Zaraz na jej początku, facet powiedział do niej – i tak będziesz dziś przy mnie rozebrana. Tak pewny swego facet z jasno określonym celem? I tak, i nie – zaplanował randkę w... saunie.Zima za oknem trwa w najlepsze. Każdy skrawek ciepła jest na wagę złota. Gdzie jest cieplej jak nie w saunie? Miejsce tak pożądane, bo i przyjemne, i dobrze działa na zdrowie. Sam bardzo często korzystam, zatem nasunęło mi się kilka kwestii do przemyśleń.Jak wiemy, w większości saun obowiązuje tzw. strefa zero, czyli strefa kompletniej nagości. Wchodzi się tylko w ręczniku i na nim się siada/kładzie. Dlaczego większość polskich kobiet to wręcz frustruje i mówią pójściu do sauny stanowcze „nie”? „Nie będą mnie oglądać obcy faceci” - tak brzmi większość tłumaczeń. Fakt, patrząc z ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 5651 | Dodał: Młody | Data: 2017-01-23 | Komentarze (19)

zolnierzMam zasadę, że nie pisuję na blogu o kobietach, które o nim wiedzą. Bohaterka tego wpisu wyraziła na to zgodę, więc napiszę o spotkaniu z nią.Umówiliśmy się gdzieś na starówce. Jako, że aura pogodowa nie była najlepsza, czym prędzej weszliśmy gdzieś do knajpki. Z początku było widać jej onieśmielenie. Uciekała wzrokiem, ale było to takie pozytywne, na swój sposób słodkie. Zamówiliśmy obiad. Z wolna onieśmielenie zaczęło jej mijać. Można było już wtedy spojrzeć sobie w oczy. Miała bardzo ładne oczy.Przynieśli nam obiad. Jej porcja była dość obfita. Przeszło mi przez myśl, jak ona poradzi sobie z takim daniem... Rozmowa się rozkręcała, a w międzyczasie jedliśmy. Gdy skończyłem swój posiłek i zajrzałem w jej talerz zdziwiłem się, bo był niemal pusty. Delikatnie napomknąłem, że nieźle sobie z tym poradziła. Ona na to, że to już właściwie trzeci jej ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 6259 | Dodał: Młody | Data: 2017-01-05 | Komentarze (6)

« 1 2 3 4 5 ... 7 8 »

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"