Singiel Kilka miesięcy temu odezwała się do mnie poprzez moją stronę pewna dziewczyna. Wymieniliśmy kilka konkretnych i sensownych wiadomości, potem jakaś krótka rozmowa telefoniczna w przelocie... Wzbudziła moje zainteresowanie.


Kolejnego dnia następna nasza rozmowa telefoniczna trwała, z zegarkiem w ręku – 10 GODZIN! Rozmowa była niezwykle ciekawa, rzeczowa, wciągająca. Kobieta mądra, inteligentna, z bardzo trzeźwym podejściem, mieliśmy podobne spojrzenie na życie. Rozmawialiśmy o bardzo wielu rzeczach, w końcu te 10 godzin mówi samo za siebie.


Co do wyglądu – widziałem ją na kilkunastu zdjęciach... przepiękna dziewczyna. Co można stwierdzić? No po prostu ideał!


Następnego dnia, z pewną dozą obojętności, oznajmiła mi, że ogólnie to ona nie ma czasu, ale fajnie wiedzieć, że są tacy faceci – z takim podejściem.


Co mogę odpowied ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 7145 | Dodał: Młody | Data: 2016-04-09 | Komentarze (14)

Singiel Dla jednych może to być szokująca informacja, dla innych nie. Dla mnie jest! Ludzi mieszkających w naszym kraju samotnie lub po prostu singli – jest w Polsce wg różnych źródeł i szacunków 7-10 milionów.


Poniżej kilka linków, na których opieram swoje dane.


http://polska.newsweek.pl/dlaczego-coraz-wiecej-polek-zyje-samotnie-zwiazki-uczucia-milosc-single-singielki-newsweek-pl,artykuly,280972,1.html


http://www.lifestyle.newseria.pl/newsy/7_mln_singli_w_polsce,p145357130


http://www.sfora.pl/swiat/Miliony-kobiet-zyja-w-Polsce-samotnie-a37337


Sam zaliczam się do tej grupy, ale gdyby przed tym, jak usłyszałem i potem oczywiście wygoglowałem tę informację, ktoś mnie zapytał – ile jest w Polsce singli? Odpowiedziałbym, że 3-4 miliony. Chcę właśnie tym tekstem wyrazić swoje wielkie zdziwienie z jednej strony, że ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1108 | Dodał: Młody | Data: 2016-03-28 | Komentarze (6)

Randka Ostatni mój post na Facebooku był o speeddatingu, ale temat trzeba chyba trochę rozwinąć, bo spotkałem się z wieloma pytaniami – co to jest i jak to działa? Temat mało znany, a to dość skuteczny sposób na poznanie, a przynajmniej na realne spotkanie ludzi – singli.


Zatem szybkie randki – czyli z angielskiego speeddating – to faktycznie, tak jak to rozumiemy – szybkie randki. A więc po kolei. Jest zazwyczaj pewnien organizator, który takie spotknie organizuje. Zazwyczaj w jakiejś kafejce/pubie. Poszukiwanych na to wydarzenie jest po 7-15 kobiet i mężczyzn. Zazwyczaj jedyne kryterium to tylko podobny przedział wiekowy.


Mamy więc termin, kafejkę i powiedzmy, że 10 kobiet i 10 mężczyzn. W kafejce ustawionych jest stąd 10 stolików i kobiety siadają każda przy jednym stoliku i tego stolika juz nie zmieniają przez całą imprezę. Mężczyźni natomiast dosiadają się do k ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1051 | Dodał: Młody | Data: 2016-03-21 | Komentarze (2)

RandkaKilka dni temu dołączyłem do najnowszych trendów wirtualnego randkowania – aplikacji Tinder. Jestem zaprawionym w bojach „randkowiczem”, który już z niejednego pieca (portalu randkowego) chleb jadł, ale dotarcie i ujarzmienie tej aplikacji trochę czasu mi zajęło. Nie było to spowodowane stopniem skomplikowania aplikacji, ale konfiguracją telefonu i złośliwością rzeczy martwych.


Takie czasy, że najlepszą i najbardziej trendy aplikacją jest ułamek sekundy, w którym pojawia nam się czyjeś mini zdjęcie i ruchem palca na macanym telefonie, w lewo odrzucamy kogoś w niełaskę, a w prawo dajemy szansę. Jak można po jednym, pierwszym, wstępnym zdjęciu – kiwnąć na kogoś palcem, przekreślić, „powiedzieć” - nie chcę Cię. Życie i poznawanie ludzi w biegu, bo na więcej nie ma czasu?


Gdy dostaniesz już szansę (dacie sobie wzajemnie szansę), czyli pomachacie sobie w prawo, do ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1464 | Dodał: Młody | Data: 2016-03-09 | Komentarze (10)

RandkaWystarczy jedna randka/spotkanie, żeby wyrobić sobie ogólną opinię o drugiej osobie czy potrzeba ich dużo więcej? A jeśli jest więcej niż jedno to już znak, że jest jakieś większe zainteresowanie drugą osobą, że jest już coś więcej? Kobiety i mężczyźni patrzą na to trochę inaczej.


Słyszałem opinię, że o tym czy między kobietą a mężczyzną będzie coś więcej, decyduje pierwsze kilka milisekund. Osobiście myślę, że te milisekundy to przesada, ale kilka minut to już absolutnie się zgodzę! Polega to na obserwacji zachowania, ruchów, gestów, sposobu i treści mówienia oraz komunikowania się, w końcu głębszemu spojrzeniu sobie w oczy. Pierwsze spotkanie zazwyczaj nie trwa długo i raczej ciężko zadeklarować czy coś z tego będzie. Łatwiej w drugą stronę – stwierdzić po nim, że nic z tego nie będzie. Czasem już po dziesięciu minutach ma się dość. Zatem coś wiemy po pierwszym spotkaniu – cz ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 9865 | Dodał: Młody | Data: 2016-03-03 | Komentarze (6)

Randka Wybrałem się do kina na film Planeta Singli. Takiego filmu nie można było odpuścić, skoro już sama nazwa jest dość wymowna – single, randki, portale... Film zatem bardzo mi bliski – chyba coś o mnie?


Siedzę w kinie, film się rozkręca, a ja patrząc mam jakieś deja vu. Fabuła filmu - ktoś umawia się na randki, a potem jest to gdzieś przedstawiane. Czynność chyba rzadko praktykowana – stąd to moje deja vu, które mnie tak dotknęło. Nietrafione spotkania, zrywanie boków z przebiegu tych randek, gdyż po pięciu minutach spotkania można paść - sceny jak z życia. Ci, którzy tak bardzo krzyczą na mnie, jak ja to strasznie opisuję randki, tylko zobaczcie co się dzieje w filmie i co za tym idzie oczywiście w życiu. Zrozumiecie więc, że to nie tylko ja piszę o czymś z księżyca.


Film przedstawia wszystko ze sfery szukania miłości w sieci i mediów – niedomówienia, oszustwa, ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 4865 | Dodał: Młody | Data: 2016-02-11 | Komentarze (3)


Jeden z ostatnich wieczorów spędzałem w domu. Oglądałem telewizję, skakałem po kanałach. Natrafiłem na klasykę gatunku – film „Notting Hill”. Muszę się tu przyznać, że lubię komedie romantyczne. Nie wiem czy bardziej dlatego, że to lekki gatunek, czy dlatego, iż odrobinę wierzę, że i w życiu takie historie bywają. Słyszałem parę razy o tym filmie, ale jakoś nigdy nie było okazji go zobaczyć. Nie będę opisywał o czym jest film, bo każdy albo go widział, albo się domyśla o czym on jest – bo i o czym mogą być komedie romantyczne.Oglądając film przyszła mi do głowy myśl, że może właśnie powinienem otworzyć księgarnię albo budkę z kawą/sokami... Miejsce do porozmawiania, gdzie ja jako barman mógłbym zapytać – czy kawa czarna, z mlekiem, mrożona? A na dziewczynę, która mi się spodoba, jak to było w filmie - wylać (nie) przypadkiem sok... Czy może być lepsza historia?Całe to przedsięwzięcie nie miałoby na celu ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 4862 | Dodał: Młody | Data: 2016-01-12 | Komentarze (9)


Podobno mężczyźni to zdobywcy – a kobiety lubią być zdobywane. Mój kolega mawia, że nie ma kobiet nie do zdobycia – są tylko źle zdobywane... Czy ma rację? Sposobów pewnie są setki, ale do czego są w stanie posunąć się mężczyźni a co w tym wszystkim podoba się kobietom? Odwieczne kobiece „nie” – czyli „tak”?


Jeśli chodzi o mnie to cała kwestia zdobycia kobiety kojarzy mi się trochę z polowaniem – takim w lesie na zwierzynę. Bez złych skojarzeń, ani jakiegoś uprzedmiotowywania sprawy/kobiet – tym bardziej, że chcę obalić tę teorię i przedstawić raczej kontrargumenty!


Zastąpmy słowo mężczyzna słowem myśliwy/leśniczy/gajowy (żeby nie napisać kłusownik) a zamiast kobieta – sarenka/zwierzyna/zdobycz. Zamysłem myśliwego jest upolowanie zdobyczy. Chodzi, śledzi, wypatruje, tropi, zastanawia się gdzie może pojawić się jego zdobycz. Dużo zachodu, ale jeśli polowanie się uda – to jest co powiesić na ścianie, czym się poch ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 7994 | Dodał: Młody | Data: 2015-12-20 | Komentarze (7)


Tym wpisem nawiążę jeszcze do poprzedniego – nie tyle do samej historii, bo jej dalszego ciągu nie było, ale bardziej do wniosków jakie mi się po nim nasunęły. Dziwnym albo i nie trafem, poprzedni wpis wywołał największą poczytność – co pokazują statystyki. Największa poczytność i liczba komentarzy, ale już nie „lajków”. Co było w nim ciekawego, a przynajmniej wartego kliknięcia widząc tylko tytuł i pierwsze zdania?


Moim jedynym chyba typem jest magiczne słowo – milioner. Zanegowane, jakkolwiek by na to nie patrzeć w sposób jasny i wyraźny, ale jednak słowo jest! W ramach zasady – nie ważne co, byleby mówili?


Argumentów i kontrargumentów może być bez liku... Pieniądze szczęścia nie dają – ale dobrze je mieć/zakupy to co innego, czy – tego co najważniejsze nie kupisz za pieniądze itd. Nie chcę tu stawać ani po jednej ani po drugiej stronie, bo ile ludzi tyle opinii i każdy ma prawo do własnej.


... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 5036 | Dodał: Młody | Data: 2015-11-28 | Komentarze (1)


Ta randka/spotkanie miało miejsce już jakiś czas temu, ale pamiętam je, cały jego przebieg i rozwój sytuacji bardzo dobrze. Dziewczyna poznana na jednym z portali internetowych, wszystko tak jak zawsze, wymiana maili, rozmowa telefoniczna i w końcu - zaplanowane spotkanie. Nie mieszkała zbyt blisko mnie, więc podróż trochę czasu zajęła, ale co tam! Wszystko wydawało się prawie idealne, więc czego się nie zrobi...Dotarłem na miejsce. Wszystko w jak najlepszym porządku, pierwsze wrażenie – bardzo dobre, dziewczyna bardzo ładna, miła itd. Spotkaliśmy się wczesnym popołudniem, duże centrum handlowe, usiedliśmy w jakiejś knajpce na obiad. Rozmawiamy, jemy, śmiejemy się, głębokie spojrzenia w oczy, jest bardzo sympatycznie. Po jakiejś godzinie czasu dziewczyna jednak trochę posmutniała.- Co się stało? – pytam.

- Wiesz, no wszystko OK, tylko... – odpowiedziała.

- Tylko co? – zapytałe ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 13345 | Dodał: Młody | Data: 2015-11-07 | Komentarze (7)

« 1 2 ... 4 5 6 7 8 »

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"