ChybionyW miniony weekend chciałem zorganizować spływ kajakowy o czym pisałem już ponad miesiąc temu. Nie spodziewałem się raczej tysiąca chętnych, ale przynajmniej parę osób. Wiecie ilu ich było? Zero. Tak, zero chętnych. Jestem z Was dumny.Pewnie odpowiedzi są następujące – ja bym chętnie, ale – ja nie mogłam, ja nie wiedziałam, ja kiedy indziej, a ja czy się nie utopię (w wodzie po pas)? Domyślam się i mam świadomość, że nie każdemu pasowało – termin, odległość itd.W kontekście ostatnich wpisów pisaliście, co mnie uderzyło i nie uderzyło, że faktycznie bycie singlem może uwierać, że nie ma co zrobić z weekendem, że wszyscy na około kogoś mają... Jeśli zatem nadarza się jakaś okazja, trafiamy na... impas. Rzeczywiste działanie to już coś zbyt wiele? Wiem, co innego pisać, a co innego ruszyć swoje 4 litery i po prostu coś zrobić, złapać byka za rogi.
... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1953 | Dodał: Młody | Data: 2016-05-23 | Komentarze (12)

Pierwszy raz odniosę się do Waszych komentarzy i maili nie odpowiadając na każdy komentarz, ale następnym wpisem, bo wiele z nich ma wspólny mianownik.Przyznam się Wam szczerze, że pisząc poprzedni wpis, miałem największe obawy czy pisać o jakiejś Poszukiwanej, o jakiejś nagrodzie... Tymczasem zaskoczyliście mnie jak zawsze i stanęło znów, jak zawsze, na NIE SZUKAJ i na DESPERACJI. Dziękując za wszystkie komentarze i maile, z wieloma pozwolę sobie nie zgodzić się.Jesteście drogie Panie, jako ogół, idealistko-marzycielko-nierealistkami. Już piszę o co mi chodzi. Czy SZUKAM miłości? I tak i nie! Oczywiście, że nie chodzę po ulicy i nie pytam co drugiej kobiety – czy zostanie moją zoną, bo szukam miłości.Może macie trochę inny punkt widzenia, bo jesteście kobietami i być może rola kobiety jest faktycznie w tej sytuacji bardziej pasywna, stąd tyle podpowiedzi – nie szukaj sama się znajdzie. ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1994 | Dodał: Młody | Data: 2016-05-16 | Komentarze (13)

Depresja Nie wiem czy są jakieś granice bycia singlem i czy ja się do nich zbliżam, ale zaczyna mnie to jakoś uwierać. Portale, randki, spotkania... jaką ja mam ochotę rzucić to wszystko w diabły. A serce nie sługa.Życie singla ma swoje zalety. Ja już ich chyba wszystkich zaznałem i te parę lat mi zdecydowanie wystarczy. Człowiek to takie zwierzątko, które się do wszystkiego przyzwyczai. Choć może do czasu? Jakaś zmiana, potrzeba bliskości, dostrzeganie czegoś innego – sinusoida zaczyna osiągać ekstremum? Prawdopodobnie ten maj za oknem jakoś tak mnie nastraja – to podobno miesiąc, w którym single mają najczęściej depresję.Nawet najpiękniejsze miejsca, wydarzenia i przeżycia w pojedynkę, z czasem nie smakują tak, jak choćby najbardziej prozaiczne czynności, ale z kimś. Trudno dojść do takiego wniosku w ciągu chwili, bo ciężko to sobie wyobrazić. Dopiero c ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 8877 | Dodał: Młody | Data: 2016-05-12 | Komentarze (47)

Depresja Doszło do kolejnego spotkania z dziewczyną z poprzedniego wpisu i z faktu tego niezmiernie się cieszyłem. Było to kilka dni po pierwszym spotkaniu, gdyż wspominała, że jedzie na parę dni do rodziny.Już od początku nie miała dobrego nastroju, ponieważ okazało się, iż egzamin zawodowy, który zdawała nie zakończył się wynikiem pozytywnym. Można to zrozumieć i próbowałem o tym pogadać i podnieść ją na duchu. Świat się z tego powodu nie wali, do egzaminu można podejść jeszcze raz. Zaczął wyłaniać się jednak obraz, że powód owego złego nastrój leży gdzieś zupełnie indziej.Tym powodem był ex-facet. Zaczęliśmy więc dyskusję na ten temat. Podobno nie powinno się takich tematów poruszać na pierwszych randkach, a niektórzy uważają nawet, że w ogóle. Potraktowałem to raczej jako – trzeba jej pomóc, pogadać z nią o tym...Zaczęła opowiad ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 3882 | Dodał: Młody | Data: 2016-05-05 | Komentarze (18)

Szczęśliwi Standardowy początek kolejnej znajomości – portal randkowy, kilka maili, rozmowa telefoniczna. Wszystko właściwie było w wersji mini, ale po co tracić czas na rozpisywanie się. Przez telefon też było słychać, że dziewczyna mówi krótko, konkretnie i rzeczowo. Wszystko w porządku, więc czemu nie umówić się na spotkanie. Doszło w końcu i do niego.Po przywitaniu siadamy w kafejce. Jako, że nie wiedzieliśmy za dużo o sobie zapytała mnie czym się na co dzień zajmuję. Opowiedziałem w skrócie o inwestowaniu na giełdzie, po czym zastrzeliła mnie pytaniem.- A ile najwięcej straciłeś?Naprawdę zdębiałem. I co? Mam jej odpowiedzieć – 100, 1000 czy 7683,72 zł? To jej pytanie lekko mną i moim nastrojem wzburzyło, choć tego nie pokazywałem po sobie. Potem na szczęście było już tylko lepiej...Rozmowa zeszła na o wi ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 2576 | Dodał: Młody | Data: 2016-04-28 | Komentarze (4)

Szczęśliwi Moi drodzy, wielu z Was znam osobiście, wielu tylko wirtualnie, a wielu jeszcze w ogóle – choć chętnie bym poznał. Rozmawialiśmy dużo razy na czatach, mailach, telefonicznie i czasem w przelocie na jakiejś kawie. I ciągle było mało... Przyszło mi więc do głowy, żeby się spotkać i to nie wirtualnie, ale realnie twarzą w twarz. Wiosna już zagościła na dobre a i lato nadchodzi wielkimi krokami – jest więc dobry powód ku temu.Pomyślałem, że można by gdzieś wspólnie wyskoczyć na weekend. Zabawa, przyroda, okazja do spotkania się, porozmawiania, pośmiania i poimprezowania. Idąc dalej tą burzą mózgu przyszedł mi do głowy spływ kajakowy na Mazurach, ale to zupełnie luźna propozycja... Termin 20 – 22 maja.Nie, to nie będzie żadna randka! Niech nie będzie to odbierane, że chcę się umówić na randkę z kilkoma kobietami naraz! Mile widziani – kobiety, faceci ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1214 | Dodał: Młody | Data: 2016-04-22 | Komentarze (0)

Singiel Kilka miesięcy temu odezwała się do mnie poprzez moją stronę pewna dziewczyna. Wymieniliśmy kilka konkretnych i sensownych wiadomości, potem jakaś krótka rozmowa telefoniczna w przelocie... Wzbudziła moje zainteresowanie.


Kolejnego dnia następna nasza rozmowa telefoniczna trwała, z zegarkiem w ręku – 10 GODZIN! Rozmowa była niezwykle ciekawa, rzeczowa, wciągająca. Kobieta mądra, inteligentna, z bardzo trzeźwym podejściem, mieliśmy podobne spojrzenie na życie. Rozmawialiśmy o bardzo wielu rzeczach, w końcu te 10 godzin mówi samo za siebie.


Co do wyglądu – widziałem ją na kilkunastu zdjęciach... przepiękna dziewczyna. Co można stwierdzić? No po prostu ideał!


Następnego dnia, z pewną dozą obojętności, oznajmiła mi, że ogólnie to ona nie ma czasu, ale fajnie wiedzieć, że są tacy faceci – z takim podejściem.


Co mogę odpowied ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 7253 | Dodał: Młody | Data: 2016-04-09 | Komentarze (14)

Singiel Dla jednych może to być szokująca informacja, dla innych nie. Dla mnie jest! Ludzi mieszkających w naszym kraju samotnie lub po prostu singli – jest w Polsce wg różnych źródeł i szacunków 7-10 milionów.


Poniżej kilka linków, na których opieram swoje dane.


http://polska.newsweek.pl/dlaczego-coraz-wiecej-polek-zyje-samotnie-zwiazki-uczucia-milosc-single-singielki-newsweek-pl,artykuly,280972,1.html


http://www.lifestyle.newseria.pl/newsy/7_mln_singli_w_polsce,p145357130


http://www.sfora.pl/swiat/Miliony-kobiet-zyja-w-Polsce-samotnie-a37337


Sam zaliczam się do tej grupy, ale gdyby przed tym, jak usłyszałem i potem oczywiście wygoglowałem tę informację, ktoś mnie zapytał – ile jest w Polsce singli? Odpowiedziałbym, że 3-4 miliony. Chcę właśnie tym tekstem wyrazić swoje wielkie zdziwienie z jednej strony, że ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1291 | Dodał: Młody | Data: 2016-03-28 | Komentarze (6)

Randka Ostatni mój post na Facebooku był o speeddatingu, ale temat trzeba chyba trochę rozwinąć, bo spotkałem się z wieloma pytaniami – co to jest i jak to działa? Temat mało znany, a to dość skuteczny sposób na poznanie, a przynajmniej na realne spotkanie ludzi – singli.


Zatem szybkie randki – czyli z angielskiego speeddating – to faktycznie, tak jak to rozumiemy – szybkie randki. A więc po kolei. Jest zazwyczaj pewnien organizator, który takie spotknie organizuje. Zazwyczaj w jakiejś kafejce/pubie. Poszukiwanych na to wydarzenie jest po 7-15 kobiet i mężczyzn. Zazwyczaj jedyne kryterium to tylko podobny przedział wiekowy.


Mamy więc termin, kafejkę i powiedzmy, że 10 kobiet i 10 mężczyzn. W kafejce ustawionych jest stąd 10 stolików i kobiety siadają każda przy jednym stoliku i tego stolika juz nie zmieniają przez całą imprezę. Mężczyźni natomiast dosiadają się do k ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1140 | Dodał: Młody | Data: 2016-03-21 | Komentarze (2)

RandkaKilka dni temu dołączyłem do najnowszych trendów wirtualnego randkowania – aplikacji Tinder. Jestem zaprawionym w bojach „randkowiczem”, który już z niejednego pieca (portalu randkowego) chleb jadł, ale dotarcie i ujarzmienie tej aplikacji trochę czasu mi zajęło. Nie było to spowodowane stopniem skomplikowania aplikacji, ale konfiguracją telefonu i złośliwością rzeczy martwych.


Takie czasy, że najlepszą i najbardziej trendy aplikacją jest ułamek sekundy, w którym pojawia nam się czyjeś mini zdjęcie i ruchem palca na macanym telefonie, w lewo odrzucamy kogoś w niełaskę, a w prawo dajemy szansę. Jak można po jednym, pierwszym, wstępnym zdjęciu – kiwnąć na kogoś palcem, przekreślić, „powiedzieć” - nie chcę Cię. Życie i poznawanie ludzi w biegu, bo na więcej nie ma czasu?


Gdy dostaniesz już szansę (dacie sobie wzajemnie szansę), czyli pomachacie sobie w prawo, do ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1544 | Dodał: Młody | Data: 2016-03-09 | Komentarze (10)

« 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 »

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"