RandkaWystarczy jedna randka/spotkanie, żeby wyrobić sobie ogólną opinię o drugiej osobie czy potrzeba ich dużo więcej? A jeśli jest więcej niż jedno to już znak, że jest jakieś większe zainteresowanie drugą osobą, że jest już coś więcej? Kobiety i mężczyźni patrzą na to trochę inaczej.


Słyszałem opinię, że o tym czy między kobietą a mężczyzną będzie coś więcej, decyduje pierwsze kilka milisekund. Osobiście myślę, że te milisekundy to przesada, ale kilka minut to już absolutnie się zgodzę! Polega to na obserwacji zachowania, ruchów, gestów, sposobu i treści mówienia oraz komunikowania się, w końcu głębszemu spojrzeniu sobie w oczy. Pierwsze spotkanie zazwyczaj nie trwa długo i raczej ciężko zadeklarować czy coś z tego będzie. Łatwiej w drugą stronę – stwierdzić po nim, że nic z tego nie będzie. Czasem już po dziesięciu minutach ma się dość. Zatem coś wiemy po pierwszym spotkaniu – cz ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 9999 | Dodał: Młody | Data: 2016-03-03 | Komentarze (6)

Randka Wybrałem się do kina na film Planeta Singli. Takiego filmu nie można było odpuścić, skoro już sama nazwa jest dość wymowna – single, randki, portale... Film zatem bardzo mi bliski – chyba coś o mnie?


Siedzę w kinie, film się rozkręca, a ja patrząc mam jakieś deja vu. Fabuła filmu - ktoś umawia się na randki, a potem jest to gdzieś przedstawiane. Czynność chyba rzadko praktykowana – stąd to moje deja vu, które mnie tak dotknęło. Nietrafione spotkania, zrywanie boków z przebiegu tych randek, gdyż po pięciu minutach spotkania można paść - sceny jak z życia. Ci, którzy tak bardzo krzyczą na mnie, jak ja to strasznie opisuję randki, tylko zobaczcie co się dzieje w filmie i co za tym idzie oczywiście w życiu. Zrozumiecie więc, że to nie tylko ja piszę o czymś z księżyca.


Film przedstawia wszystko ze sfery szukania miłości w sieci i mediów – niedomówienia, oszustwa, ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 4944 | Dodał: Młody | Data: 2016-02-11 | Komentarze (4)


Jeden z ostatnich wieczorów spędzałem w domu. Oglądałem telewizję, skakałem po kanałach. Natrafiłem na klasykę gatunku – film „Notting Hill”. Muszę się tu przyznać, że lubię komedie romantyczne. Nie wiem czy bardziej dlatego, że to lekki gatunek, czy dlatego, iż odrobinę wierzę, że i w życiu takie historie bywają. Słyszałem parę razy o tym filmie, ale jakoś nigdy nie było okazji go zobaczyć. Nie będę opisywał o czym jest film, bo każdy albo go widział, albo się domyśla o czym on jest – bo i o czym mogą być komedie romantyczne.Oglądając film przyszła mi do głowy myśl, że może właśnie powinienem otworzyć księgarnię albo budkę z kawą/sokami... Miejsce do porozmawiania, gdzie ja jako barman mógłbym zapytać – czy kawa czarna, z mlekiem, mrożona? A na dziewczynę, która mi się spodoba, jak to było w filmie - wylać (nie) przypadkiem sok... Czy może być lepsza historia?Całe to przedsięwzięcie nie miałoby na celu ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 5013 | Dodał: Młody | Data: 2016-01-12 | Komentarze (10)


Podobno mężczyźni to zdobywcy – a kobiety lubią być zdobywane. Mój kolega mawia, że nie ma kobiet nie do zdobycia – są tylko źle zdobywane... Czy ma rację? Sposobów pewnie są setki, ale do czego są w stanie posunąć się mężczyźni a co w tym wszystkim podoba się kobietom? Odwieczne kobiece „nie” – czyli „tak”?


Jeśli chodzi o mnie to cała kwestia zdobycia kobiety kojarzy mi się trochę z polowaniem – takim w lesie na zwierzynę. Bez złych skojarzeń, ani jakiegoś uprzedmiotowywania sprawy/kobiet – tym bardziej, że chcę obalić tę teorię i przedstawić raczej kontrargumenty!


Zastąpmy słowo mężczyzna słowem myśliwy/leśniczy/gajowy (żeby nie napisać kłusownik) a zamiast kobieta – sarenka/zwierzyna/zdobycz. Zamysłem myśliwego jest upolowanie zdobyczy. Chodzi, śledzi, wypatruje, tropi, zastanawia się gdzie może pojawić się jego zdobycz. Dużo zachodu, ale jeśli polowanie się uda – to jest co powiesić na ścianie, czym się poch ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 8115 | Dodał: Młody | Data: 2015-12-20 | Komentarze (7)


Tym wpisem nawiążę jeszcze do poprzedniego – nie tyle do samej historii, bo jej dalszego ciągu nie było, ale bardziej do wniosków jakie mi się po nim nasunęły. Dziwnym albo i nie trafem, poprzedni wpis wywołał największą poczytność – co pokazują statystyki. Największa poczytność i liczba komentarzy, ale już nie „lajków”. Co było w nim ciekawego, a przynajmniej wartego kliknięcia widząc tylko tytuł i pierwsze zdania?


Moim jedynym chyba typem jest magiczne słowo – milioner. Zanegowane, jakkolwiek by na to nie patrzeć w sposób jasny i wyraźny, ale jednak słowo jest! W ramach zasady – nie ważne co, byleby mówili?


Argumentów i kontrargumentów może być bez liku... Pieniądze szczęścia nie dają – ale dobrze je mieć/zakupy to co innego, czy – tego co najważniejsze nie kupisz za pieniądze itd. Nie chcę tu stawać ani po jednej ani po drugiej stronie, bo ile ludzi tyle opinii i każdy ma prawo do własnej.


... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 5138 | Dodał: Młody | Data: 2015-11-28 | Komentarze (1)


Ta randka/spotkanie miało miejsce już jakiś czas temu, ale pamiętam je, cały jego przebieg i rozwój sytuacji bardzo dobrze. Dziewczyna poznana na jednym z portali internetowych, wszystko tak jak zawsze, wymiana maili, rozmowa telefoniczna i w końcu - zaplanowane spotkanie. Nie mieszkała zbyt blisko mnie, więc podróż trochę czasu zajęła, ale co tam! Wszystko wydawało się prawie idealne, więc czego się nie zrobi...Dotarłem na miejsce. Wszystko w jak najlepszym porządku, pierwsze wrażenie – bardzo dobre, dziewczyna bardzo ładna, miła itd. Spotkaliśmy się wczesnym popołudniem, duże centrum handlowe, usiedliśmy w jakiejś knajpce na obiad. Rozmawiamy, jemy, śmiejemy się, głębokie spojrzenia w oczy, jest bardzo sympatycznie. Po jakiejś godzinie czasu dziewczyna jednak trochę posmutniała.- Co się stało? – pytam.

- Wiesz, no wszystko OK, tylko... – odpowiedziała.

- Tylko co? – zapytałe ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 13422 | Dodał: Młody | Data: 2015-11-07 | Komentarze (7)


Dlaczego komunikacja z kobietą jest trudna? W przypadku kobiet, nie wszystkich, ale u wielu, jest to szczególnie widoczne. Podobnie jak w innych wpisach, nie piszę tu tylko o komunikacji z kobietami, ale szerzej – o tej międzyludzkiej.

Komunikacja międzyludzka jest formą wyrażania swoich odczuć, spostrzeżeń, potrzeb, pragnień i długo można by jeszcze tu wymieniać. Możemy być wersją minimum – swoistą wersją flegmatyka, choć flegmatyczność a małomówność to dwie różne rzeczy. Oczywiście nie zapędźmy się też w drugą stronę, czyli marudo – gawędziarza i do przypadkowo napotkanej osoby nie opowiadajmy historii naszego życia. Wyznacznikiem jest tu chyba - jak bliska nam jest dana osoba. Jest to również indywidualna cecha – czy jest ktoś rozmowny czy nie. Umiar, moje ulubione słowo, znów tutaj pasuje. Na pewno trzeba mówić o tym, co jest warte powiedzenia.

Moim zdaniem tym różnimy się od zwierząt, że mamy jako ludzie dużo bardziej rozwini ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 7518 | Dodał: Młody | Data: 2015-10-15 | Komentarze (4)

Safari W czasie moich licznych podróży, miejscem które zachwyca mnie najbardziej i chętnie tam wracam jest Afryka. Nie ta arabska, tylko ta czarna. To co zachwyca mnie tam najbardziej, co jest dla mnie magnesem, to zwierzęta – ich życie, zwyczaje, symbioza, ale i antagonizmy – czyli po prostu safari (w języku suahili safari to podróż).


Byłem na safari już kilka razy, a pierwszy pobyt w Kenii mnie zafascynował. Jadąc tam, kompletnie nie wiedziałem czego się mogę spodziewać. Safari wygląda tak, jak już od dziecka można to sobie wyobrażać, czyli terenowy jeep, często kurz, bezkresna sawanna, zmieniający się krajobraz, co kawałek to inne zwierzęta i polowanie (z aparatem oczywiście). Po powrocie z pierwszego, na kilka tygodni, moim ulubionym programem stał się Animal Planet. Złapałem bakcyla.


Nie mam nic przeciwko ogrodom zoologicznym, ale w nich zwierzęta wyglądają na pół żywe ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 2207 | Dodał: Młody | Data: 2015-09-25 | Komentarze (6)


Oczywiście nie wszystkie! Słyszałem wiele opowieści od kobiet, że faceci to świnie, ściemniacze, bajeranci i jak bardzo zostały przez nich skrzywdzone. Piszę ten tekst naprawdę nie z chęci pouczania, pastwienia się czy wytykania błędów, ale po to, żeby choć trochę było mniej historii jak to kobiety czują się oszukane przez facetów. Nie mam zamiaru w tym wpisie nikogo obrażać, co niektórzy mogą to tak odebrać – jako męskiego szowinistę. Zadaję tu jedynie bardzo dużo pytań, na które sam chętnie chciałbym uzyskać (od Was) odpowiedź.Kilka już razy w swoim życiu słyszałem (dziwne albo i nie, ale tylko od kobiet), że ja to tylko myślę. Był to zarzut wobec mnie, ale ja w głębi ducha traktuję to jako komplement. Mimo wszystko polecam tę czynność wszystkim. Nikt z nią jeszcze nie zginął a głowa od tego naprawdę nie boli. Boleć może od tego jak się nie myśli i narobi się coś, ŻE GŁOWA BOLI!Jeśli ktoś coś opo ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 11494 | Dodał: Młody | Data: 2015-09-09 | Komentarze (14)

W związku z licznymi zarzutami/oskarżeniami/niedowierzaniami, że moja strona to jakaś ściema, badania socjologiczne itd. informuję, że jest podany do mnie email, można napisać, podać nr telefonu i z każdym chętnie porozmawiam (w miarę możliwości), czy nawet – jeśli będziemy w pobliżu siebie możemy się umówić na kawę/obiad.


Mogę stworzyć nawet osobną zakładkę – do wpisów, kto się ze mną spotkał/rozmawiał – i jakie są Wasze opinie. ...żeby nie było, jak to piszecie, że tylko ja się „nabijam” z kobiet. Chętnie posłucham co Wy macie o mnie do powiedzenia/napisania.


Na fb dla „znajomych” wrzucam swoje zdjęcie.
Wyświetleń: 1649 | Dodał: Młody | Data: 2015-08-30 | Komentarze (3)

« 1 2 ... 5 6 7 8 9 »

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"