Czas Dotyka wszystkich jednakowo. Nie jesteśmy w stanie go powstrzymać. Wielu z nim walczy jak się tylko da ryzykując nawet własne zdrowie...

Czas.

Wszystko ma swój czas, każda pora roku, etap w życiu, czas na sen, swoista harmonia. Czy szczęśliwi czasu nie liczą? Albo co ludziom daje szczęście? Gonimy za pracą, karierą, poświęcamy na to dużo czasu. Można mieć wszystkiego aż nadto, ale nie cofniemy czasu, nie będziemy mieli znów 20 lat... Po co nam to wszystko mając 60-70 lat? Jak zawsze nasuwają mi się tu moje ulubione słowa – umiar i równowaga.Moja kochana praca, pozwala mi na wiele. Lubię wstać z łóżka – jak mi się chce wstać, popatrzeć jaka pogoda za oknem, zrobić sobie kawę, włączyć komputer, potem spacerek do sklepu po świeże pieczywo na śniadanie... Zdrowo, ekologicznie, nie robić zakupów na cały tydzień a potem 3/4 wyrzucać. Swoisty jak t ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 4521 | Dodał: Młody | Data: 2015-08-19 | Komentarze (9)


Żyjemy w czasach, w których istotne rzeczy pisze się drobnym drukiem, trucizna nazywana jest dopalaczami, pożyczki są za darmo a wiele rzeczy jest za złotówkę. Mało jest dziś ludzi, jak to pisał Norwid – „tych, co mają tak za tak, nie za nie, bez światłocienia”. I już tu widzę, jak wielu z Was grzmi, że gość niby żadnej książki nie przeczytał a tu rzuca cytatami... Może po prostu umiem słuchać i z całego morza informacji, które nas zalewają, czy które usłyszałem w szkole, wyłowić pojedyncze, co ciekawsze i warte zapamiętania zdania – ale to tak na marginesie.Obecnie zwykła reklama czegoś jest mało skuteczna. Żeby zaistnieć trzeba przyciągać uwagę, być innowacyjnym i o krok do przodu od innych. Choćby w technice, coś co dziś jest nowością po roku jest starociem. Chcemy być lepsi od innych! Może to mieć i pozytywny skutek, bo to rzeczywiście pcha nas do przodu, motywuje, ale i też skutek negatywny bo wygadujemy rzeczy, które ni ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 2193 | Dodał: Młody | Data: 2015-07-28 | Komentarze (8)


Nie stwierdzę nic odkrywczego, że każda kobieta, w ogóle każdy człowiek, jest inny – i bardzo dobrze, to czyni świat różnorodnym i ciekawym. Poznajemy ludzi obserwując ich, słuchając, zadając im pytania.Niektórzy mi zarzucają, że zadaję dużo pytań... Czasem nie trzeba zadawać pytań, żeby móc już choć trochę kogoś poznać, bo wystarczy słuchać jakie ktoś zadaje pytania. Jeśli widzę, że nie idzie inaczej, zaczynam grać kartami drugiej osoby. Dostosowywuję się chwilowo do klimatu rozmówcy. Lubię rozmawiać o wszystkim, nie uciekam przed żadnym tematem.W czasie wielu spotkań z kobietami a każde jest inne, zauważyłem pewien wspólny mianownik. Jest jedno dość ciekawe pytanie, które daje mi odpowiedź nie na sedno pytania, ale na to czy z taką osobą jest mi w ogóle po drodze – choćby po to, żeby się spotkać kiedyś jeszcze, czy jest jakaś nić porozumienia.Pytanie to brzmi – czy lubisz disc ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 2520 | Dodał: Młody | Data: 2015-07-13 | Komentarze (11)

Wino Podejrzewam, że wielu z Was... Każdy ma swoje ulubione – białe, czerwone, półsłodkie, wytrawne. A kto lubi oprócz tego, że pić to i robić wino? Ja z tym zamiarem nosiłem się parę lat i pomysł chodził mi po głowie. Nie wiedziałem jednak od czego zacząć i jak się za to wziąć.

W dzisiejszych czasach oczywiście internet wszystko Ci powie – zagłębiłem się w temat, jednak trafiłem chyba na strony zbyt ambitnych teoretyków opisujących wszystko, razem z temperaturami do miejsc po przecinku. Też lubię matematykę, ale trochę mnie to przeraziło i temat poszedł w odstawkę.

W zeszłym roku w końcu się wziąłem! Nie wiedziałem co z tego wyjdzie, ale jak to mówią – raz kozie śmierć – najwyżej będzie do wylania. Zacząłem nieśmiało od jabłek. Była w końcu akcja – zrób na złość Putinowi i jedź polskie jabłka. Nie mam żadnego ogródka i nie wiedziałem skąd wytrzasnąć jakieś owoce. Przecież nie p ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1638 | Dodał: Młody | Data: 2015-06-29 | Komentarze (4)

To, że jestem singlem, to chyba rzecz oczywista. Są ludzie, którzy nie potrafią funkcjonować samemu. Ja się do nich nie zaliczam. Kwestią jest, co się lubi i jak umie się zorganizować sobie czas.


W niektórych wiadomościach piszecie, że jestem zdesperowany i „szukam żony na gwałt”. Nic podobnego. Po pierwsze samemu nie jest mi wcale tak źle. Równie dobrze czuję się sam, w grupie i z tą jedyną. Może trochę jest w tym powiedzenia – jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Zakładam, że bycie samemu to to najgorsze rozwiązanie, które wcale aż takie złe nie jest. Może być tylko lepiej... Byleby nie było gorzej – mieć jakąś kulę u nogi. Jak mam być z kimś, żeby tylko być i mogą powstawać z tego tylko problemy, to po co...?


Nie narzekam nie tylko na mój stan związku, ale daleki jestem ogólnie od naszej narodowej cechy – narzekania! ...że słońce świeci i jest za gorąco albo, że deszcz pada i wtedy to już w ogóle! Jakie ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 3578 | Dodał: Młody | Data: 2015-06-18 | Komentarze (9)


KawaKilka dni temu wracałem z corocznej konferencji dla inwestorów giełdowych z Karpacza. Była okazja, żeby spotkać się z dziewczyną z zachodniej Polski, poznaną około tygodnia temu na portalu internetowym. Początek naszej znajomości - jak zawsze - kilka maili i dość szybko wymieniliśmy się nr telefonów. Rozmawialiśmy dużo i często – o pracy, studiach, związkach – wszystko w jak najlepszym porządku. Wspominała o trudnej sytuacji w pracy, ale to i tak duży plus dla niej, bo nie siedzi przynajmniej w domu z założonymi rękami.


Przyjechałem po nią, mieszkała daleko od cywilizacji, właściwie na skraju lasu. Było tam jednak pięknie. Po krótkiej chwili przyszła, wyglądała bardzo ładnie. Wsiadła do auta i właściwie pierwsze słowa jakie mi powiedziała to, że może być nieznośna, bo nie zdążyła wypić kawy. Zaproponowałem, że jeśli to takie istotne, to możemy się zatrzymać na kawę choćby n ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 2495 | Dodał: Młody | Data: 2015-06-07 | Komentarze (19)


Na pierwszy rzut oka, tematy jakże dalekie, jednak wydaje mi się, że są pewne podobieństwa. Jesteśmy świeżo po wyborach, zatem jak polityk chce zdobyć głos wyborcy, nikomu nie trzeba mówić. Nasunęło mi się porównanie polityka walczącego o głos wyborcy do jegomościa walczącego o względy wybranki.


Załóżmy, że celem pierwszego jest postawienie krzyżyka przez wyborcę na kartce do głosowania przy danym nazwisku, celem drugiego... zdobycie serca ukochanej lub doprowadzenie jej przed ołtarz.


Masz tylko jedną szansę zrobić pierwsze wrażenie! Zaczynamy więc od ubioru... Niestety niektórzy wyborcy - bardziej niektóre kobiety - na tym już kończą. Ile razy od nich słyszałem – „mam słabość do facetów elegancko ubranych”. Oczywiście, to nic złego, że ktoś jest dobrze ubrany! Tylko czy niektórym nie przesłania to innych istotnych spraw? W końcu podobno nie szata zdobi człowieka.


Przechodzimy dalej – do tego ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1390 | Dodał: Młody | Data: 2015-05-27 | Komentarze (4)

Na targu Pomimo, że sprawa może nie jest bardzo istotna w związku z wątkiem strony i nic mnie już w dzisiejszych czasach nie zdziwi to dziś w południe kiedy poszedłem na targ po jakieś śniadanko nieźle się uśmiałem... Kupowałem jakieś warzywa, stoję w krótkiej kolejce i słyszę gdzieś zza pleców:

- Co to jest??? – zabrzmiało jakby gdzieś między półkami warzywniaka biegł jakiś szczur!

- Limonka – odpowiada spokojnie pani ekspedientka przy kasie.


Odwracam głowę a tam młoda dziewczyna trzyma w ręku limonkę. Po chwili owe „co to jest” usłyszałem znowu. Dziewczyna trzymała tym razem w ręku szparagi. Jako, że pani ekspedientka przy kasie była zajęta pakowaniem jakichś rzeczy tym razem ja odpowiedziałem – szparagi. Dziewczyna, może około 18-letnia, następnie wskazała na chrzan. Nie ten w słoiku, lecz w korzeniu z nieodłącznym pytaniem – co to jest?! Odpowiadam ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1876 | Dodał: Młody | Data: 2015-05-22 | Komentarze (12)


Moja praca Pamiętam bardzo dobrze ten dzień. To był 31 grudnia 1993r. Sylwester, a jak to w Sylwestra podsumowanie roku... Oglądałem koło południa telewizję i podsumowywali właśnie, na czym można było w minionym 1993 roku najwięcej zarobić. Z kilku wymienionych pozycji na szczycie znajdowały się akcje z warszawskiej giełdy – średni zysk 2000%! I to był punkt zwrotny w moim życiu. Jako, że matematyka nigdy nie była mi obca, pomyślałem, że to niesamowite! Miałem 16 lat, byłem w II klasie liceum, ale mogę powiedzieć, że wtedy zaczęło się moje życie zawodowe.

Już po chwili szukałem w telegazecie (domyślam się, że niewielu z Was coś takiego jeszcze pamięta, a niektórzy w ogóle nie wiedzą, co to jest), bo o internecie nikt wtedy jeszcze nie słyszał – co to są te akcje, ile ich jest, ile kosztują itd. Śmiem twierdzić, że d ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 2774 | Dodał: Młody | Data: 2015-05-14 | Komentarze (18)

Na często odwiedzanym przeze mnie portalu randkowym, pewna dziewczyna przykuła moją uwage. Ładne zdjecia, ciekawy opis, wymiana kilku maila, potem rozmowa telefoniczna. Wszystko idzie w jak najlepszym porządku, w końcu umówiliśmy sie na spotkanie. Zobaczyłem ją i naprawdę szczerze??? Mój ideał!!! Nic dodać nic ująć. Naprawdę jeśli chodzi o wygląd, nie było najmniejszego szczegółu, który chciałbym zmienić.


Jako, że pogoda sprzyjała udaliśmy się na krótki spacer. Wg odwiecznej prawidłowości, skoro jest ładna powinna nie za bardzo mieć poukładane w głowie. Otóż nie, jest kompletnie na odwrót! Mądra, skromna, zna kilka języków... Rozmowa toczyła się w najlepsze i była bardzo interesująca. Hm, nie, to nie może być prawdą takich dziewczyn po prostu nie ma a ja taką spotkałem...?


Może to nie najlepszy temat na pierwsze spotkanie, ale zaczęła jakoś o swoim byłym. Z początku dość normalnie, ja nie mam wi ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 4116 | Dodał: Młody | Data: 2015-05-06 | Komentarze (6)

« 1 2 ... 5 6 7 8 »

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"