Safari W czasie moich licznych podróży, miejscem które zachwyca mnie najbardziej i chętnie tam wracam jest Afryka. Nie ta arabska, tylko ta czarna. To co zachwyca mnie tam najbardziej, co jest dla mnie magnesem, to zwierzęta – ich życie, zwyczaje, symbioza, ale i antagonizmy – czyli po prostu safari (w języku suahili safari to podróż).


Byłem na safari już kilka razy, a pierwszy pobyt w Kenii mnie zafascynował. Jadąc tam, kompletnie nie wiedziałem czego się mogę spodziewać. Safari wygląda tak, jak już od dziecka można to sobie wyobrażać, czyli terenowy jeep, często kurz, bezkresna sawanna, zmieniający się krajobraz, co kawałek to inne zwierzęta i polowanie (z aparatem oczywiście). Po powrocie z pierwszego, na kilka tygodni, moim ulubionym programem stał się Animal Planet. Złapałem bakcyla.


Nie mam nic przeciwko ogrodom zoologicznym, ale w nich zwierzęta wyglądają na pół żywe ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1997 | Dodał: Młody | Data: 2015-09-25 | Komentarze (8)


Oczywiście nie wszystkie! Słyszałem wiele opowieści od kobiet, że faceci to świnie, ściemniacze, bajeranci i jak bardzo zostały przez nich skrzywdzone. Piszę ten tekst naprawdę nie z chęci pouczania, pastwienia się czy wytykania błędów, ale po to, żeby choć trochę było mniej historii jak to kobiety czują się oszukane przez facetów. Nie mam zamiaru w tym wpisie nikogo obrażać, co niektórzy mogą to tak odebrać – jako męskiego szowinistę. Zadaję tu jedynie bardzo dużo pytań, na które sam chętnie chciałbym uzyskać (od Was) odpowiedź.Kilka już razy w swoim życiu słyszałem (dziwne albo i nie, ale tylko od kobiet), że ja to tylko myślę. Był to zarzut wobec mnie, ale ja w głębi ducha traktuję to jako komplement. Mimo wszystko polecam tę czynność wszystkim. Nikt z nią jeszcze nie zginął a głowa od tego naprawdę nie boli. Boleć może od tego jak się nie myśli i narobi się coś, ŻE GŁOWA BOLI!Jeśli ktoś coś opo ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 11077 | Dodał: Młody | Data: 2015-09-09 | Komentarze (14)

W związku z licznymi zarzutami/oskarżeniami/niedowierzaniami, że moja strona to jakaś ściema, badania socjologiczne itd. informuję, że jest podany do mnie email, można napisać, podać nr telefonu i z każdym chętnie porozmawiam (w miarę możliwości), czy nawet – jeśli będziemy w pobliżu siebie możemy się umówić na kawę/obiad.


Mogę stworzyć nawet osobną zakładkę – do wpisów, kto się ze mną spotkał/rozmawiał – i jakie są Wasze opinie. ...żeby nie było, jak to piszecie, że tylko ja się „nabijam” z kobiet. Chętnie posłucham co Wy macie o mnie do powiedzenia/napisania.


Na fb dla „znajomych” wrzucam swoje zdjęcie.
Wyświetleń: 1510 | Dodał: Młody | Data: 2015-08-30 | Komentarze (3)Czas Dotyka wszystkich jednakowo. Nie jesteśmy w stanie go powstrzymać. Wielu z nim walczy jak się tylko da ryzykując nawet własne zdrowie...

Czas.

Wszystko ma swój czas, każda pora roku, etap w życiu, czas na sen, swoista harmonia. Czy szczęśliwi czasu nie liczą? Albo co ludziom daje szczęście? Gonimy za pracą, karierą, poświęcamy na to dużo czasu. Można mieć wszystkiego aż nadto, ale nie cofniemy czasu, nie będziemy mieli znów 20 lat... Po co nam to wszystko mając 60-70 lat? Jak zawsze nasuwają mi się tu moje ulubione słowa – umiar i równowaga.Moja kochana praca, pozwala mi na wiele. Lubię wstać z łóżka – jak mi się chce wstać, popatrzeć jaka pogoda za oknem, zrobić sobie kawę, włączyć komputer, potem spacerek do sklepu po świeże pieczywo na śniadanie... Zdrowo, ekologicznie, nie robić zakupów na cały tydzień a potem 3/4 wyrzucać. Swoisty jak t ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 4555 | Dodał: Młody | Data: 2015-08-19 | Komentarze (9)


Żyjemy w czasach, w których istotne rzeczy pisze się drobnym drukiem, trucizna nazywana jest dopalaczami, pożyczki są za darmo a wiele rzeczy jest za złotówkę. Mało jest dziś ludzi, jak to pisał Norwid – „tych, co mają tak za tak, nie za nie, bez światłocienia”. I już tu widzę, jak wielu z Was grzmi, że gość niby żadnej książki nie przeczytał a tu rzuca cytatami... Może po prostu umiem słuchać i z całego morza informacji, które nas zalewają, czy które usłyszałem w szkole, wyłowić pojedyncze, co ciekawsze i warte zapamiętania zdania – ale to tak na marginesie.Obecnie zwykła reklama czegoś jest mało skuteczna. Żeby zaistnieć trzeba przyciągać uwagę, być innowacyjnym i o krok do przodu od innych. Choćby w technice, coś co dziś jest nowością po roku jest starociem. Chcemy być lepsi od innych! Może to mieć i pozytywny skutek, bo to rzeczywiście pcha nas do przodu, motywuje, ale i też skutek negatywny bo wygadujemy rzeczy, które ni ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 2243 | Dodał: Młody | Data: 2015-07-28 | Komentarze (8)


Nie stwierdzę nic odkrywczego, że każda kobieta, w ogóle każdy człowiek, jest inny – i bardzo dobrze, to czyni świat różnorodnym i ciekawym. Poznajemy ludzi obserwując ich, słuchając, zadając im pytania.Niektórzy mi zarzucają, że zadaję dużo pytań... Czasem nie trzeba zadawać pytań, żeby móc już choć trochę kogoś poznać, bo wystarczy słuchać jakie ktoś zadaje pytania. Jeśli widzę, że nie idzie inaczej, zaczynam grać kartami drugiej osoby. Dostosowywuję się chwilowo do klimatu rozmówcy. Lubię rozmawiać o wszystkim, nie uciekam przed żadnym tematem.W czasie wielu spotkań z kobietami a każde jest inne, zauważyłem pewien wspólny mianownik. Jest jedno dość ciekawe pytanie, które daje mi odpowiedź nie na sedno pytania, ale na to czy z taką osobą jest mi w ogóle po drodze – choćby po to, żeby się spotkać kiedyś jeszcze, czy jest jakaś nić porozumienia.Pytanie to brzmi – czy lubisz disc ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 2556 | Dodał: Młody | Data: 2015-07-13 | Komentarze (11)

Wino Podejrzewam, że wielu z Was... Każdy ma swoje ulubione – białe, czerwone, półsłodkie, wytrawne. A kto lubi oprócz tego, że pić to i robić wino? Ja z tym zamiarem nosiłem się parę lat i pomysł chodził mi po głowie. Nie wiedziałem jednak od czego zacząć i jak się za to wziąć.

W dzisiejszych czasach oczywiście internet wszystko Ci powie – zagłębiłem się w temat, jednak trafiłem chyba na strony zbyt ambitnych teoretyków opisujących wszystko, razem z temperaturami do miejsc po przecinku. Też lubię matematykę, ale trochę mnie to przeraziło i temat poszedł w odstawkę.

W zeszłym roku w końcu się wziąłem! Nie wiedziałem co z tego wyjdzie, ale jak to mówią – raz kozie śmierć – najwyżej będzie do wylania. Zacząłem nieśmiało od jabłek. Była w końcu akcja – zrób na złość Putinowi i jedź polskie jabłka. Nie mam żadnego ogródka i nie wiedziałem skąd wytrzasnąć jakieś owoce. Przecież nie p ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1691 | Dodał: Młody | Data: 2015-06-29 | Komentarze (4)

To, że jestem singlem, to chyba rzecz oczywista. Są ludzie, którzy nie potrafią funkcjonować samemu. Ja się do nich nie zaliczam. Kwestią jest, co się lubi i jak umie się zorganizować sobie czas.


W niektórych wiadomościach piszecie, że jestem zdesperowany i „szukam żony na gwałt”. Nic podobnego. Po pierwsze samemu nie jest mi wcale tak źle. Równie dobrze czuję się sam, w grupie i z tą jedyną. Może trochę jest w tym powiedzenia – jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Zakładam, że bycie samemu to to najgorsze rozwiązanie, które wcale aż takie złe nie jest. Może być tylko lepiej... Byleby nie było gorzej – mieć jakąś kulę u nogi. Jak mam być z kimś, żeby tylko być i mogą powstawać z tego tylko problemy, to po co...?


Nie narzekam nie tylko na mój stan związku, ale daleki jestem ogólnie od naszej narodowej cechy – narzekania! ...że słońce świeci i jest za gorąco albo, że deszcz pada i wtedy to już w ogóle! Jakie ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 3627 | Dodał: Młody | Data: 2015-06-18 | Komentarze (9)


KawaKilka dni temu wracałem z corocznej konferencji dla inwestorów giełdowych z Karpacza. Była okazja, żeby spotkać się z dziewczyną z zachodniej Polski, poznaną około tygodnia temu na portalu internetowym. Początek naszej znajomości - jak zawsze - kilka maili i dość szybko wymieniliśmy się nr telefonów. Rozmawialiśmy dużo i często – o pracy, studiach, związkach – wszystko w jak najlepszym porządku. Wspominała o trudnej sytuacji w pracy, ale to i tak duży plus dla niej, bo nie siedzi przynajmniej w domu z założonymi rękami.


Przyjechałem po nią, mieszkała daleko od cywilizacji, właściwie na skraju lasu. Było tam jednak pięknie. Po krótkiej chwili przyszła, wyglądała bardzo ładnie. Wsiadła do auta i właściwie pierwsze słowa jakie mi powiedziała to, że może być nieznośna, bo nie zdążyła wypić kawy. Zaproponowałem, że jeśli to takie istotne, to możemy się zatrzymać na kawę choćby n ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 2534 | Dodał: Młody | Data: 2015-06-07 | Komentarze (19)


Na pierwszy rzut oka, tematy jakże dalekie, jednak wydaje mi się, że są pewne podobieństwa. Jesteśmy świeżo po wyborach, zatem jak polityk chce zdobyć głos wyborcy, nikomu nie trzeba mówić. Nasunęło mi się porównanie polityka walczącego o głos wyborcy do jegomościa walczącego o względy wybranki.


Załóżmy, że celem pierwszego jest postawienie krzyżyka przez wyborcę na kartce do głosowania przy danym nazwisku, celem drugiego... zdobycie serca ukochanej lub doprowadzenie jej przed ołtarz.


Masz tylko jedną szansę zrobić pierwsze wrażenie! Zaczynamy więc od ubioru... Niestety niektórzy wyborcy - bardziej niektóre kobiety - na tym już kończą. Ile razy od nich słyszałem – „mam słabość do facetów elegancko ubranych”. Oczywiście, to nic złego, że ktoś jest dobrze ubrany! Tylko czy niektórym nie przesłania to innych istotnych spraw? W końcu podobno nie szata zdobi człowieka.


Przechodzimy dalej – do tego ... Czytaj więcej »
Wyświetleń: 1444 | Dodał: Młody | Data: 2015-05-27 | Komentarze (4)

« 1 2 ... 5 6 7 8 »

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"