Główna » 2016 » Marzec » 28 » Jest nas cała armia.
11:15 AM
Jest nas cała armia.
Singiel Dla jednych może to być szokująca informacja, dla innych nie. Dla mnie jest! Ludzi mieszkających w naszym kraju samotnie lub po prostu singli – jest w Polsce wg różnych źródeł i szacunków 7-10 milionów.


Poniżej kilka linków, na których opieram swoje dane.


http://polska.newsweek.pl/dlaczego-coraz-wiecej-polek-zyje-samotnie-zwiazki-uczucia-milosc-single-singielki-newsweek-pl,artykuly,280972,1.html


http://www.lifestyle.newseria.pl/newsy/7_mln_singli_w_polsce,p145357130


http://www.sfora.pl/swiat/Miliony-kobiet-zyja-w-Polsce-samotnie-a37337


Sam zaliczam się do tej grupy, ale gdyby przed tym, jak usłyszałem i potem oczywiście wygoglowałem tę informację, ktoś mnie zapytał – ile jest w Polsce singli? Odpowiedziałbym, że 3-4 miliony. Chcę właśnie tym tekstem wyrazić swoje wielkie zdziwienie z jednej strony, że jest to tak wysoka liczba. Z drugiej – powinna to być woda na młyn w łatwiejszym znalezieniu partnera... A tym czasem moje poszukiwania dalej trwają. Całkiem pobieżnie przyglądając się statystykom w w/w artykułach, na dodatek, większość singli to kobiety.


Jak można to jakoś unaocznić? Na czworo Polaków jeden z nich to singiel. Nie wiem czy chodzi tu o osoby wolne, tzn. singli, bo jak raz usłyszałem, wolna to może być toaleta... czy o osoby mieszkające samotnie, albo jak to fachowo się nazywa – prowadzące samodzielnie gospodarstwo domowe. Pozostaje kwestia nazewnictwa oraz kogo i gdzie dokładnie zakwalifikować. Nie dociekam szczególnie, bo statystycznie to ja z moim psem mamy 3 nogi. Pomijając to, że nie mam psa.


Bycie singlem to decyzja z konieczności, z wyboru, z lęku, ze złych doświadczeń lub z wygody? Czy powody mogą być jeszcze inne? To pytanie zostawię otwarte, bo nie chcę tu robić mojego długiego wywodu na ten temat. Mogę tylko odpowiedzieć dlaczego ja jestem singlem – bo nie znalazłem jeszcze tej jedynej, choć mam nadzieję, że już niedługo się znajdzie!


Niech ten wpis nie zasieje jakiejś grozy! Ja dalej i usilnie uważam, że warto i trzeba czekać na to, na co się chce i wszystkim takie podejście polecam.
Wyświetleń: 1580 | Dodał: Młody | Rating: 3.0/2
Liczba wszystkich komentarzy: 6
0 Spam
6 Magda   [Wpis]
Też jestem singielką, bo nie znalazłam jeszcze tego jedynego. Bicie singlem ma swoje plusy jak i minusy. Mam nadzieję, że niedługo mój stan rzeczy się zmieni, bo bardzo tego chcę. Ale czy nie jest tak, że im bardziej czegoś chcemy tym bardziej odwrotny to przynosi skutek?

0 Spam
5 Smoczyca   [Wpis]
Ciekawa jestem w jaki sposób obliczyli aż taka ilość. I może bardziej - kogo zaliczyli do kategorii singli (czy rozwodników/rozwódki też?), czy brali pod uwagę jakąś konkretna grupę wiekową? Chyba musieli, prawda? Inaczej do tej kategorii musieliby wliczyć wszystkie dzieci z niemowlakami włącznie. o_O To właśnie "lubię" w tych super pismach, rzucają liczbami i nie napiszą skąd je wzięli, chyba, że to ja niedowidzę, wówczas przepraszam.
Poza tym działanie i czekanie z mojego punktu widzenia wcale, ale to wcale się nie łączy.

działanie - akcja
czekanie - brak akcji

0 Spam
4 Mem   [Wpis]
Dokładnie tak Kamilo, byle się nie poddawać i nie tracić nadziei, nadziei w drugiego człowieka, który gdzieś tam tak jak my podąża przed siebie… w naszym kierunku.

Jak najbardziej… działać i czekać Marcinie.

0 Spam
3 Kamila   [Wpis]
Byle się nie poddawać i nie tracić nadziei :)

0 Spam
2 Marcin   [Wpis]
Oczywiście! Pisząc czekać miałem na myśli czekać i działać :) Jedno nie wyklucza drugiego.

0 Spam
1 Mem   [Wpis]
Nie tyle czekajmy, co róbmy choćby drobne kroki ku temu, co dla nas jest szczęściem. Samo siedzenie przecież niewiele daje, możemy wtedy jedynie liczyć na łut szczęścia. Dopiero działanie przybliża nas do celu, nie mam na myśli ślepej pogoni, za „bo muszę kogoś poznać”, lecz choćby pozostawianie za sobą drobnych znaków świadczących o naszej obecności. Bo przecież, Który żeglarz trafiłby do domu bez latarni wskazującej drogę?

Imię *:
Email *:
Kod *:

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"