Główna » 2016 » Marzec » 21 » Speeddating czyli szybkie randki...
0:14 AM
Speeddating czyli szybkie randki...
Randka Ostatni mój post na Facebooku był o speeddatingu, ale temat trzeba chyba trochę rozwinąć, bo spotkałem się z wieloma pytaniami – co to jest i jak to działa? Temat mało znany, a to dość skuteczny sposób na poznanie, a przynajmniej na realne spotkanie ludzi – singli.


Zatem szybkie randki – czyli z angielskiego speeddating – to faktycznie, tak jak to rozumiemy – szybkie randki. A więc po kolei. Jest zazwyczaj pewnien organizator, który takie spotknie organizuje. Zazwyczaj w jakiejś kafejce/pubie. Poszukiwanych na to wydarzenie jest po 7-15 kobiet i mężczyzn. Zazwyczaj jedyne kryterium to tylko podobny przedział wiekowy.


Mamy więc termin, kafejkę i powiedzmy, że 10 kobiet i 10 mężczyzn. W kafejce ustawionych jest stąd 10 stolików i kobiety siadają każda przy jednym stoliku i tego stolika juz nie zmieniają przez całą imprezę. Mężczyźni natomiast dosiadają się do każdego stolika po kolei. Co 5-7 minut zmiana stolika o czym informuje najcześciej dzwonek organizatora. W efekcie w ciągu jednego popołudnia/wieczoru jesteśmy na 10ciu 7-minutowych randkach. Tak zatem wyglądają szybkie randki.


Po każdym 7-minutowym spotkaniu zaznaczamy na swojej kartce, otrzymanej przed spotkaniem od organizatora, czy podoba nam się spotkana osoba i czy chcemy z tą osobą wymienić kontakt. Jeśli obie osoby są na tak, po spotkaniu od organizatora otrzymują do siebie namiary i droga dłuższej randki otwarta.


Czy to randkowanie wirtualne czy rzeczywiste? Informację o takim spotkaniu znaleźć można tylko w internecie, ale samo spotkanie jest już jak najbardziej realne. Zastanawiam się, bo jestem ciekaw czy zostanie ono zakwalifikowane przez niektórych do obciachowego szukania miłości przez internet.


Temat okazał się na tyle gorący, że gdy spotkałem się z jedną z koleżanek, poznaych zresztą poprzez moją stronę, to wpadliśmy na szalony pomysł, żeby zacząć organizować szybkie randki. Praca z ludźmi, coś się dzieje i może znajdzie się przy okazji ta jedyna?


Z drugiej strony, sukces przedsięwzięcia murowany. Słyszałem ostatnio, że w Polsce około 10 mln ludzi żyje samotnie... Single z wyboru, konieczności czy wygody? Ale o tym kiedy indziej...
Wyświetleń: 1365 | Dodał: Młody | Rating: 3.0/2
Liczba wszystkich komentarzy: 2
0 Spam
2 Jarek   [Wpis]
Jak słusznie zauważyła Smoczyca - szukanie ukochanej osoby przez internet nie jest obciachowe, tym bardziej jeśli wiesz kogo szukać i gdzie. Mnie jako katolika przekonuje http://wwww.betania.pl bo chcę wierzącej i cnotliwej dziewczyny (ale liczę, że w noc poślubną pokaże ognisty temperament xD). Co nie znaczy, że wam nie polecam, bo warto ;)

0 Spam
1 Smoczyca   [Wpis]
Obciachowy? To chyba lekka przesada, każdy uczciwy sposób jest dobry. Poza tym im bardziej "obciachowe" zdarzenie, tym lepiej je się później wspomina.

Imię *:
Email *:
Kod *:

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"