Główna » 2016 » Luty » 11 » Życie jak film.
1:21 PM
Życie jak film.
Randka Wybrałem się do kina na film Planeta Singli. Takiego filmu nie można było odpuścić, skoro już sama nazwa jest dość wymowna – single, randki, portale... Film zatem bardzo mi bliski – chyba coś o mnie?


Siedzę w kinie, film się rozkręca, a ja patrząc mam jakieś deja vu. Fabuła filmu - ktoś umawia się na randki, a potem jest to gdzieś przedstawiane. Czynność chyba rzadko praktykowana – stąd to moje deja vu, które mnie tak dotknęło. Nietrafione spotkania, zrywanie boków z przebiegu tych randek, gdyż po pięciu minutach spotkania można paść - sceny jak z życia. Ci, którzy tak bardzo krzyczą na mnie, jak ja to strasznie opisuję randki, tylko zobaczcie co się dzieje w filmie i co za tym idzie oczywiście w życiu. Zrozumiecie więc, że to nie tylko ja piszę o czymś z księżyca.


Film przedstawia wszystko ze sfery szukania miłości w sieci i mediów – niedomówienia, oszustwa, bycie kimś innym, pogoń za sensacją i karierą, oczernianie kogoś, ale i wieloraką samotność, szczerość, humor, i w końcu rycerza na białym koniu. Czyli 100% życia, ten kto nigdy nie umawiał się na randkę z netu może zobaczyć jak to wygląda.


Niech ten wpis nie wygląda jak reklama filmu, ani lokowanie produktu – żadnych gratyfikacji z tego tytułu nie mam. To co chcę tu podkreślić to to, że dla ciągłych zwolenników teorii, że tylko w realnym świecie można kogoś poznać film pokazuje jak takie życie i świat portali randkowych wygląda... W życiu realnym nie sposób poznać/mieć dostęp w jednej chwili do setek osób – oczywiście z których zdecydowana większość nie ujawnia do końca stanu faktycznego na temat swojej osoby. Jednak świat wirtualny coraz bardziej wkracza w nasze życie i (niedowiarki) uświadomcie to sobie w końcu!


Lat temu 10 czy 15 w jaki sposób robiliście przelew bankowy? A ręka do góry kto teraz chodzi do budynku banku zrobić przelew? Nie widzę rąk w powietrzu! ...albo choćby prozaiczne sprawdzenie pogody, drogi, pociągu i tak bez końca można by wymieniać. Poznawanie ludzi nie jest czymś odosobnionym – czym się różni od zrobienia przelewu bankowego, sprawdzenia pogody/drogi/pociągu. Osobna sprawa, o czym już wielokrotnie pisałem, to internetowa znajomość – w życiu na oczy kogoś nie widzieć, ale namiętnie miesiącami pisać... Obrazuje to przypadek z opisywanego filmu – rodziców, granych przez Weronikę Książkiewicz i Tomasza Karolaka. Powoduje to często i dużo nieporozumień.


Jeśli chce się oszukać czy ukryć coś przed kimś, że jest się np. singlem a nie mężem z trójką dzieci, to można to robić równie skutecznie przez internet co i patrząc prosto w oczy. Fakt, w internecie to łatwiej przychodzi. Wniosek? Zweryfikuj to jak najprędzej – telefon, spotkanie. Sprawdziło się też w przypadku wspomnianej powyżej pary i to z dużym przytupem (jedna z lepszych scen w filmie)!


Nie chcę tu negować tych, którzy nigdy nie zaakceptują poznawania się przez internet, bo to jak dyskusja co było wcześniej – jajko czy kura, albo czy ktoś lubi czerwony czy niebieski. W końcu są ludzie, którzy i dziś robią przelew w oddziale banku, bo uważają, że ktoś ich śledzi/podgląda/okradnie...


Internet daje więcej możliwości w krótszym czasie – czemu z tego nie skorzystać? Jest obecny na każdym kroku, w coraz to nowych urządzeniach. Normalna logika i kolej rzeczy. Świat idzie do przodu, jeśli nie podążacie za nim, zostajecie w tyle.


Moim zdaniem portale randkowe i ich istota będą coraz popularniejsze, zaczną zdobywać dalej rynek, ale mimo wszystko zmienią się jeszcze bardzo. Myślę, że największy nacisk będzie położony na wiarygodność i autentyczność osób tam zarejestrowanych, bo w tym widać ich obecną największą ułomność.


Sam film gorąco polecam, a w mojej głowie spokojnie jest bank informacji i scenariusz na Planetę Singli 2. I ten niepoprawny mój optymizm, że i mnie to w życiu spotka, co było w filmie – nie tylko nietrafione randki, ale i druga połówka...
Wyświetleń: 5148 | Dodał: Młody | Rating: 5.0/2
Liczba wszystkich komentarzy: 3
0 Spam
3 Wianka   [Wpis]
Podnoszę rękę, może prowadzisz jakies statystyki, to się przydam.

0 Spam
2 Żaneta   [Wpis]
Bardzo, ale to bardzo polecam obejrzenie tego materiału: https://www.youtube.com/watch?v=yVpl-ed8THM

0 Spam
1 Awoska   [Wpis]
Brzmi zachęcająco, chociaż dalej zastanawiam się czy wybrać Planetę Singli czy Zwierzogród ;P

Imię *:
Email *:
Kod *:

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"