Główna » 2015 » Listopad » 28 » Magia słów.
10:48 PM
Magia słów.

Tym wpisem nawiążę jeszcze do poprzedniego – nie tyle do samej historii, bo jej dalszego ciągu nie było, ale bardziej do wniosków jakie mi się po nim nasunęły. Dziwnym albo i nie trafem, poprzedni wpis wywołał największą poczytność – co pokazują statystyki. Największa poczytność i liczba komentarzy, ale już nie „lajków”. Co było w nim ciekawego, a przynajmniej wartego kliknięcia widząc tylko tytuł i pierwsze zdania?


Moim jedynym chyba typem jest magiczne słowo – milioner. Zanegowane, jakkolwiek by na to nie patrzeć w sposób jasny i wyraźny, ale jednak słowo jest! W ramach zasady – nie ważne co, byleby mówili?


Argumentów i kontrargumentów może być bez liku... Pieniądze szczęścia nie dają – ale dobrze je mieć/zakupy to co innego, czy – tego co najważniejsze nie kupisz za pieniądze itd. Nie chcę tu stawać ani po jednej ani po drugiej stronie, bo ile ludzi tyle opinii i każdy ma prawo do własnej.


Warto może tylko przyjrzeć się owemu jegomościowi z takim przydomkiem – czy wygrał w totolotka albo dostał wszystko od rodziców nie kiwając nawet palcem... czy jednak facet jest kumaty, doszedł do czegoś sam i najcenniejsze co ma to jego mózg i milion pomysłów w głowie – nie/i na koncie. Jeden i drugi to milioner... Dla niektórych będzie to pewnie nieistotne – byleby było co wydawać, choćby na koszulę...


Inni milionerzy – może chodzą koło Was na ulicy, może czasem z nimi rozmawiacie, a nie wywołują tej (pseudo)magii – bo ich praca to pasja, bo nie trzeba się z niczym obnosić, bo nie trzeba żyć z blichtrem.


Jak to się mówi, facet patrzy na kobietę, żeby była ładna i zdrowa, żeby mu urodziła ładne i zdrowe dzieci. A kobieta patrzy na faceta, żeby tym dzieciom zapewnił byt i bezpieczeństwo. Cos w tym może jest, jakieś naturalne instynkty. Tyle, że pojęcie bytu i bezpieczeństwa, jak również ładnej i zdrowej, mogą być bardzo szerokie. Oburzy się ktoś, że ma być zdrowa? Zdrowa to może wystarczy tylko, że nie pali papierosów.


Temat może wzbudzać różne emocje. Jak pisałem na początku, chętnie czytany, komentowany, ale nie aż tak lubiany. Może to jednak jakiś pozytyw – chcemy się czegoś dowiedzieć na ten temat, ale już się z nim nie identyfikujemy?


Najważniejsze jest to, co ma się w środku, bo milionerem się bywa a człowiekiem się jest. Miliony się tylko miewa, a charakter i coś w głowie się ma. Choć bycie milionerem samo w sobie to nic złego.
Wyświetleń: 5336 | Dodał: Młody | Rating: 2.9/8
Liczba wszystkich komentarzy: 1
Wiadomość- śmieć (spam) została ukryta. Pokaż
0 Spam
1 Ania   [Wpis]
Nasunęła mi się teraz odpowiedz na pewne pytanie ,które zadała mi kiedyś znajoma.."dlaczego mężczyźni często mają problemy z rozmową z kobietami i nie tylko"
Od samego początku kobiety były od tego by urodzić dziecko,dbać o ognisko domowe i miały czas by rozmawiać..a mężczyźni? Chodzili na polowania by móc wykarmić rodzinę, a jak to bywa na polowaniach..ccciiiisza, obserwujemy zwierzynę :)
Nawiązując do naturalnych instynktów o których napisałeś..:) pozdrawiam

Imię *:
Email *:
Kod *:

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"