Główna » 2018 » Wrzesień » 10 » (Nie) szukaj, a znajdziesz?
6:44 PM
(Nie) szukaj, a znajdziesz?

Oczy
Nie szukaj, sama się znajdzie - wiele ludzi to powtarza. Można tak mówić w kontekście szukania miłości, ale i wielu innych rzeczy czy zjawisk. Prawda i nie, ja uważam raczej, że samo się nic nie zrobi.

Ostatnio raczej mniej „szukałem” ze względu na stan mojego zdrowia. Sprawność wraca już prawie w pełni, zatem można już gdzieś normalnie wyjść, z kimś się spotkać. Trochę mimowolnie doświadczyłem właśnie owego „nie szukaj” - ograniczył mnie w tym stan zdrowia i przyznam się Wam, że owe „nie szukaj” nie prowadzi do niczego dobrego. Przysłowiowe zamknięcie w czterech ścianach to mało komfortowa sytuacja. Internet i świat wirtualny działa wszędzie tak samo, ale potem ten następny krok, jakim jest niestety ograniczenie fizyczne to jednak duża bariera.

W relacjach damsko – męskich owe „nie szukaj” zapewne też inaczej wygląda z punktu widzenia mężczyzny, a inaczej z punktu widzenia kobiety. W większości przypadków/charakterów to do mężczyzny należy inicjatywa. To mężczyzna ma/musi/powinien zagadać czy sprowokować jakąś sytuację. Podobno kobiety cenią kreatywność, więc zapytanie o godzinę czy drogę w dobie smartfonów, nie należy do metod najwyższych lotów. Trzeba się bardziej wysilić, nawet łącznie z tym, żeby przez kilka lat pisać bloga. Hehe.

Kobieta nie musi tego wszystkiego czynić... Jej, w przypadku odwzajemnionego zainteresowania, zostaje jedynie mrugnąć okiem, skinąć głową, uśmiechnąć się, odpowiedzieć na zaczepkę, odpisać na maila itd... Stąd tyle głosów od kobiet – nie szukaj – wynikających widocznie z subiektywnego spojrzenia.

Reasumując, ja uważam, że „nie szukaj” to nie metoda na znalezienie czegoś/kogoś. Samo się nic nie zrobi i trzeba wykazać jakąś inicjatywę, aby osiągnąć zamierzony cel. Nie chodzi o walenie głową w mur, ani robienie czegoś na siłę, ale nie oddaję życia w aż taki przypadek. Szczęściu trzeba dopomóc.

A tak zupełnie na marginesie, na podstawie doświadczeń z moich ostatnich miesięcy... Wiecie jakie każde z Was jest szczęściarzem? Spójrzcie nieco niżej, na swoja rękę lub nogę. I poruszajcie nią. W górę, na dół, na boki... Wiecie jakie to szczęście? Bo nie każdemu jest to zawsze dane...

 
Wyświetleń: 13999 | Dodał: Młody | Rating: 4.5/2
Liczba wszystkich komentarzy: 5
0 Spam
5 Katarzyna   [Wpis]
Fajne

0 Spam
4 Marcin   [Wpis]
Dzięki, Tobie również dużo zdrowia Dorciu

0 Spam
3 DORCIA   [Wpis]
Witam. Przykro mi czytając Twoj wpis domyślam soe przez co przechodzisz... ja również zmagam sie z pewna chorobą ktora dla lekarzy jest nadal zagadką a dla chorych i dla mnie bombą ale staram się żyć "jakby, jutra miało nie być" uczę sie pracuje... inwestuje w siebie. Wracajac do Twojego wpisu... pewnie wiesz że mamy równouprawnienie i kobiety również moga przejąć inicjatywe, zagadać pierwsze, zaprosić na randkę... czasem to nawet lepiej niż by mialy czekac miesiącami na ten pierwszy krok... mamy takie czasy ze ludzie stali sie aspołeczni w dobie portali i aplikacji... ciężko jest nam rozmawiać latwiej zaczepic na fb, polubic fotke na insta... itd. Pozdrawiam i zycze zdrowia i pozytywnych myśli bo jak one są to wszystko uklada sie lepiej. buziaki

0 Spam
2 Ola   [Wpis]
Po pierwsze zdrowia życzę. Po drugie, powiem tak na pocieszenie, że istnieją kobiety, które też potrafią przejąć inicjatywę i same zaprosić na kawę. Samej mi się zdarzyło tak zrobić i korona mi z głowy nie spadła. Pozdro

0 Spam
1 Paula   [Wpis]
Szczęście pojęciem względnym jak to mówią. Aczkolwiek doceniamy dopiero po stracie, nieprawdaż? Ot to paradoks posiadać coś na codzień i nie uzmysławiać sobie ile jest to warte. Po dwóch latach nieobecności i zapomnienia, powróciłam na tego bloga. Przyjemna lektura na dobranoc, cóż mogę więcej powiedzieć i dodać? Proszę o więcej tych lektur i wytrwałości życzę. Ps. Zdrowia również(A wręcz przede wszystkim). Możemy mieć wszystko, czego dusza zapragnie, ale czym będzie ta dusza bez zdrowia?.. ;)

Imię *:
Email *:
Kod *:

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"