Główna » Artykuły » Artykuły

Kogo szukam

   Zacznijmy od tego, że nie szukam koniecznie żony! Moim fetyszem nie są obrączki, biała suknia, welon, podpis na papierku itd. Jest napisane, że żony, bo tak najzgrabniej w jednym słowie to opisać. Równie dobrze szukam kobiety, partnerki, dziewczyny, kogoś na całe życie, a może w końcu i żony.

 

   Wszystko, co jest tutaj napisane, należy traktować z pewnym dystansem. Zarówno cechy fizyczne, jak i psychiczne, nie jest żadna z nich warunkiem koniecznym! Jeśli osoba nie posiada jednej czy drugiej cechy, nie znaczy to wcale, że nie będę taką osobą zainteresowany.

 

   Zacznijmy zatem od wyglądu zewnętrznego. Lubię kobiety wysokie. Nie sprawiałoby mi to dużego problemu, gdyby była nawet o kilka cm wyższa ode mnie. Zwracam dużą uwagę na twarz, długie włosy, bez znaczenia czy brunetka, czy blondynka. Wysportowana figura, nie otyła, ale i nie zbyt chuda. To jak się porusza, naturalna, zadbana, ale i to jak pachnie i to wcale nie perfumami, tylko po prostu jak pachnie sobą. Palenie papierosów przekreśla właściwie wszystko! Przede wszystkim to musi być owa chemia. Co do wieku, to preferowany 25-33 lata.

 

   Nie interesują mnie osoby po rozwodach i z dziećmi. Ja jestem bez żadnego bagażu i takiego bagażu nie umiałbym udźwignąć. Nie umiałbym odnaleźć się w takiej sytuacji. Nie wiem kim miałbym być dla tych dzieci – nowym tatusiem, kolegą, przyjacielem mamusi…?

 

   Jeśli natomiast chodzi o cechy psychiczne to lubię, gdy kobieta jest silna, inteligentna, zdecydowana, myśląca, kreatywna, komunikatywna, zorganizowana, mocno stąpająca po ziemi, rozsądna, roztropna, z pasją, która mi czymś imponuje, która umie coś lepiej niż ja, kiedy potrafi coś czego nie umieją wszyscy i nie jest jakąś fajtłapą. Nie boję się tego, wręcz bardzo mnie to pociąga w kobiecie, która coś osiągnęła, do czegoś doszła. Nie twierdzę, że ma to być nie wiadomo co. Nie wiadomo jaka kariera i brak jakiegokolwiek czasu dla siebie lub na cokolwiek. NIE! Najważniejsza jest równowaga pomiędzy tym, aby mieć choćby tylko na utrzymanie się, a czasem wolnym po prostu dla samej siebie. Poza tym fajnie jest, jeśli kobieta lubi zdrowy tryb życia i uprawia sport. Nie lubię flegmatyczek, ale wykluczone tez ADHD. Usłyszałem ostatnio, że szukam kobiety z męskimi cechami. Może coś w tym jest, ale nie do końca, bo wiem, że każda kobieta lubi być po prostu kobietą.

 

   Wskazana również odrobina szaleństwa. To ona jest pikanterią naszego życia i czyni je ciekawszym. Na wszystko jest czas i miejsce.

 

   Bardzo ważną rzeczą jest komunikacja, ta komunikacja między sobą. Nikt nie jest wszechwiedzący i nie wie się czego druga osoba oczekuje, pragnie. Myślę, że o wszystkim trzeba rozmawiać, czasem nawet o rzeczach oczywistych. Uważam, że partnerzy powinni się dobierać jak najbardziej podobnymi cechami, zainteresowaniami. Ciężko o udany związek, gdzie jedna osoba lubi zbierać grzyby, a druga lubi latać samolotem. Tak, mogą sobie tylko wzajemnie pomachać podczas spędzania swojego wolnego czasu (jak się tylko zobaczą), ale to chyba za mało.

 

   Słyszę nieustannie, że jestem wybredny, że szukam nie wiadomo czego itd. Nie, ja po prostu wiem czego chcę i tego szukam. Nie twierdzę, że wszystkie dziewczyny, które spotykam na randkach są do cna złe. Po prostu, jeden lubi czerwone, drugi lubi niebieskie, czy któryś z nich jest zły?

 

   Domyślam się, że nie ma kobiety, identycznie takiej jak napisałem wszystko powyżej. Może być taka, która ma jeszcze inne cechy, które mi się spodobają, a jeszcze o tym nie wiem. To tylko odpowiedź na to, kogo ja tak naprawdę szukam.

 

   Hmmm, zatem jesteś gdzieś tam? Jeśli tak to się odezwij.

 

 

* rozwinięcie i kontynuacja tematu we wpisie Kogo dalej szukam

Kategoria: Artykuły | Dodał: Młody (2015-01-10)
Wyświetleń: 18868 | Komentarze: 114 | Rating: 2.8/19
Liczba wszystkich komentarzy: 1131 2 3 ... 11 12 »
0 Spam
113 Miętowa   [Wpis]
Przy takich wymaganiach wybór jest bardzo ograniczony.

0 Spam
112 Kinia   [Wpis]
Witaj,
Bardzo mi się podoba jak piszesz. Chetnie weszłabym z Toba w polemikę.Mysle ze odpowiadam wielu Twoim oczekiwaniom i warto się o tym przekonać.
Pozdrawiam
Miłego wieczoru.

Wiadomość- śmieć (spam) została ukryta. Pokaż
0 Spam
111 Kasia   [Wpis]
Żenada....

0 Spam
110 Karolina   [Wpis]
W przedziale wiekowym się mieszczę, ale sama nie wiem, czy po tym, co napisałeś, chcę Cię poznać, mimo iż o sobie mogłabym również powiedzieć, że kogoś szukam :)
Szkoda, że przyznałeś się do tego, że nie czytasz, bo gdyby nie to... :)
Pozdrowienia.

Wiadomość- śmieć (spam) została ukryta. Pokaż
0 Spam
109 Ewelina   [Wpis]
jestem

0 Spam
108 Bela   [Wpis]
Hm... Dobrze, że wiesz kogo szukasz, ale niestety nie jestem ani wysoka, ani nie mam długich włosów... No cóż szukaj dalej :-)

0 Spam
107 anna   [Wpis]
Cóż, wygląda na to, że jesteś całkiem fajnym facetem. Uważam, że trzeba jasno wiedzieć, czego się chce i to na każdym polu, zarówno zawodowym, jak i prywatnym.
Sorry, ale wolę poszukać dlużej, a być naprawdę szczęśliwa.
Podobno jestem osobą interesującą. Ale jakoś żaden facet nie chce się ze mną umówić na randkę. Jestem staroświecka w tej kwestii i uważam, że to facet powinien przejąć inicjatywę. Nawet jeśli ktoś mi się bardzo podoba, to jeśli nie zainicjuje żadnego spotkania, to myślę, że nie jest mną zainteresowany. Czasami zdarza się, ze godzinami przed snem myślę o tym, kto mi akurat podoba, a on pewnee nawet nie pamięta o moim istnieniu :)

0 Spam
106 Ewa27   [Wpis]
Podoba mi się to. Wiesz dokładnie czego chcesz, kogo szukasz. Dobrze dobrani ludzie mogą stworzyć ekstra związek. Trzeba mieć swoje pasje, ale i wspólne, które będą umacniać zwięź. Trzeba dbać o siebie nawzajem, A nie patrzeć tylko na swoją własną wygodę i nie dostrzegać patrzeć 'połówki'...
Pozdrawiam :)

0 Spam
105 Ania   [Wpis]
nie spodziewałam się, że z jakiejś goryczy przez samotnoość ktoś założy bloga i będzie tu pisał jak w pamiętniku, stereotypowo stawiałabym na kobietę, ale podziwiam siłę wypowiedzi która w Tobie drzemie xD włąsnie dzisiaj poprawiłes mi humor, że nadal będe sama i może czas zaczac o tym pisac, niezły temat na książke ! ;D

0 Spam
104 Anna   [Wpis]
Witaj,
jak na umysł ścisły, masz niesamowitą lekkość pióra. W przeciwieństwie do Ciebie, uwielbiam czytać, jednak musi mnie to dość szybko wciągnąć, w przeciwnym razie szybko się nudzę, co związane jest chyba z moją naturą. Lubię żyć aktywnie z pominięciem rzeczy nużących mnie. Przyznać muszę, że Twoje wpisy są niezwykle wciągające, co jest dla mnie swoistą anomalią, szczególnie, że zaczęłam czytać Twojego bloga przez przypadek, bez większego zaangażowania i nadziei. Ot, zdesperowany człowiek, który okazał się, w końcowym etapie, interesującym mężczyzną. Uroczo, że nie szukasz księżniczki, choć poprzeczka jest wysoko, co w mojej ocenie jest dobre. Warto żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami, planami i marzeniami. Powodzenia życzę. A.

1-10 11-20 21-30 ... 101-110 111-111
Imię *:
Email *:
Kod *:

"Proste rozwiązania są zawsze najlepsze"

"Jeśli coś robić, to z sercem!"

"Każdy jest kowalem swojego losu"

"Zycie to sztuka wyboru"

"Nic nie dzieje się bez przyczyny"

"Myślenie nie boli"